Зелені зони та «сім няньок»: про безпеку відпочинку під ЧерніговомНа вулиці стає все тепліше, а тому у Чернігові не тільки триває сезон саджання картоплі, а й розпочинається сезон відпочинку. Адже іноді, гадаємо, всім або майже всім з нас хочеться хоча б на деякий час забути про реалії війни, у якій живе Україна.

Але війна триває. І Чернігів вже став однією з жертв цієї війни, адже навіть через рік після закінчення російської облоги ми ще не знаємо всіх ран, що окупанти завдали обласному центру.

Тому ми і вирішили дізнатися, де у Чернігові безпечно гуляти, не ризикуючи зустрітися з міною чи розтяжкою. Проте, як виявилося, перевірену інформацію з цього приводу дуже не легко знайти…


Де(сь) безпечно?

Рятувальники обстежили Ялівщину та лижну базу

Ми надіслали інформаційні запити до Департаменту з питаньцивільного захисту та оборонної роботиЧернігівської ОВА, Головного управління ДСНС Україниу Чернігівській області та чернігівської міської ради. Усім чиновникам ми ставили однакові запитання:

·Чи обстежені фахівцями з мінної безпеки зелені відпочинкові зони Чернігова, такі якЯлівщина, Кордівка, Березовий та Мар'їн гаї, березки (Лижна база), Подусівський ліс та територія за Десною за пішохідним мостом?

·Чи безпечно у зазначених вище місцях чернігівцям гуляти, їздити велосипедом та іншим транспортом?

Всі органи влади надали нам відповіді. Ось тільки, на жаль, ці відповіді не дуже прояснили ситуацію:

Вікторія Пекур

-Чернігівська міська рада не є розпорядником запитуваної інформації, - написала віце-мер міста Вікторія Пекур, зазначивши, що переслала наш запит до рятувальників.

Й в ОВА, й в ДСНС нам надали фактично однакову інформацію (при цьому обласні чиновники у своїй відповіді посилалися на рятувальників):

Сергій Болдирев

-За інформацією Головного управління ДСНС України у Чернігівській області, станом на 10 травня 2023 року піротехнічними розрахунками Головного управління ДСНС України у Чернігівській області обстежено території комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» та комунального закладу «Обласна дитячо-юнацька спортивна школа зимових видів» Чернігівської обласної ради (це лижна база, - прим.) у межах їх кордонів. Планові роботи з обстеження на наявність вибухонебезпечних предметів територій інших зон відпочинку м. Чернігова піротехнічними розрахунками Головного управління не проводились, - зазначив директор департаменту з питань цивільного захисту і оборонної роботи Чернігівської ОВА Сергій Болдирев. - Разом з цим інформуємо, що піротехнічні розрахунки ДСНС України здійснювали та продовжують здійснювати оперативне реагування на повідомлення про виявлення вибухонебезпечних предметів на території м. Чернігова та області.

У ДСНС до цього додали ще інформацію про заборону відвідувати ліси:

Вячеслав Вернидуб

-При нагоді просимо нагадати вашим читачам про те, що від 20 квітня 2022 року на території Чернігівської області діє заборона для населення на відвідування лісів і в'їзду до них транспортних засобів (крім транзитних шляхів). А також про здійснення пересування (у разі необхідності) лише шляхами, якими вже здійснюється рух транспорту (з дотриманням заходів власної безпеки), - підкреслив заступник начальника Головного управління з реагування на надзвичайні ситуації Вячеслав Вернидуб.


Що воно значить?

Дорога через Ялівщину

Панікувати, мовляв, нічого не обстежене – не варто. Як нам телефоном пояснили у ДСНС, й у минулому, й у цьому році над розмінуванням Чернігова працювали багато структур (зокрема, поліція, військові та представники різноманітних організацій з гуманітарного розмінування). Тож, більшість території Чернігова має бути обстежена.

Але проблема тут у взаємодії відомств. Бо ДСНС минулого року обстежувала тільки Ялівщину та «Золотий берег» (щодо останнього – він знову потребує додаткового обстеження через цьогорічну повінь, яка могла принести міни та снаряди) й інформації про зони, котрі обстежували інші служби, рятувальники не мають.

Проблема у тому, що ця інформація, схоже, не систематизована ніде, бо ані міська, ані обласна влада не відповіли нам на питання: чи безпечно гуляти відпочинковими зонами Чернігова. Й ось саме відсутність цієї систематизованої інформації у публічному доступі й може нести небезпеку.

Тому, за фактом, можемо зазначити тільки, що умовно безпечно наразі має бути у Ялівщині та на лижній базі. Хоча останні події, повʼязані із підривом трактору на міні, неподалік Лижної бази, не додають спокою та впевненості.

Тож будьте дуже обережні, навіть гуляючи Черніговом, шановні містяни. Бо війна досі близько. А її наслідки ми будемо відчувати ще довго. Навіть після української перемоги.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW