Можливість російських обстрілів 8, 9 травня: що очікувати українцямросіяни можуть здійснити удар по Україні не лише 8-9 травня, а й пізніше, коли люди розслабляться. Проте неможливо на 100% стверджувати або спростовувати загострення агресії на "сакральні" дати.

Сайт 056 зібрав думки експертів щодо ймовірного загострення агресії рф в ці дні.

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр

За її словами, ймовірність загострення буде завжди, незалежно від дати, поки триватиме війна.

"Те що росіяни люблять дати та історичні паралелі - так. Але вже було чимало історичних та святкових дат, до яких вони «не загострились». Тому, загострення може бути, може не бути. Ми завжди повинні бути готовими до підступності ворога та оборони", - написала вона. 

Керівниця обʼєднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк

Вона вважає, що росіяни можуть здійснити удар не лише 8-9 травня, а й пізніше.

"Варто усвідомлювати, що росіяни вже неодноразово випробовували іншу тактику, коли у значущі дати тримали всіх в напрузі, а удари здійснювали вже після цих дат, коли в коли люди розслаблялися та не очікували цього", - сказала Гуменюк.

За її даними, в морі корабельне угруповання досить потужне – 16 кораблів у Чорному морі перебуває. Серед них продовжують чергування чотири надводні ракетоносії. Сумарний залп "калібрів" може сягати 32 ракет, а це означає, що ворог не відмовився від ідеї ракетного удару.

"Під час попередньої атаки ворог використовував менш точні ракети, фокусуючись на виявленні протиповітряної оборони і її виснаження. Тому після цього вони можуть застосувати вже високоточну зброю, зокрема й "калібри".

Хоча, вочевидь, вони високоточну зброю економлять. Можливо, у них є свої розрахунки і задуми на цю зброю. Тому розслаблятися нам зараз не можна…", – заявила вона", – заявила Наталія Гуменюк.

Вона закликала українців до пильності, а також не ігнорувати сигнали повітряної тривоги і зважати на те, що ворог може повестися надзвичайно підступно. Не можна говорити, що він прив’яже атаку до конкретної дати, але якщо аналізувати 8 та 9 травня минулого року, то тоді їхня діяльність характеризувалася такими атаками, саме ракетними, саме по тилових регіонах України.

"Цілком ймовірно, що їхній лозунг "можем повторить" може повторитися і цьогоріч", – вважає Гуменюк.

За її словами, також варто усвідомлювати, що росіяни вже неодноразово випробовували іншу тактику, коли у значущі дати тримали всіх в напрузі, а удари здійснювали вже після цих дат, коли люди розслаблялися та не очікували цього.

Представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов

"Ми можемо констатувати, що ворог накопичує ракетний потенціал… Але тут прив’язуватися суто до 9-го травня не потрібно. Ми вже не один раз проходили, що це може бути як в окрему дату, так і без неї", – сказав він в ефірі телемарафону.

Представник ГУР повідомив, що відстеженням ситуації щодо намірів росії займається як українська розвідка, так і партнери України.

"Готуємось до відповідних реакцій", – додав Юсов.

Військовий експерт Олег Жданов

Він каже, що росія навряд знехтує можливістю завдати “більш-менш масованого” ракетного удару на "День перемоги". На його думку, якщо в росії зможуть зібрати 20 чи 30 ракет, то, ймовірно, вони будуть випущені по Україні.

Водночас Жданов не виключає, що на території самої рф також можуть бути провокації, в яких москва поспішить звинуватити Україну.

Жданов допускає, що з боку рф можуть бути випущені не тільки такі ракети, як Х-101, Х-555, Х-22, але й дрони та високоточні крилаті ракети, як, наприклад, Кинджал.

Він вважає, що з боку окупантів можливі спроби посилити штурми Бахмуту, щоб все ж закидати українські Сили оборони живою силою та захопити місто.

"На мій погляд, спробують виконати завдання путіна, щоб до 9 травня захопити Бахмут. Зараз там спостерігається зниження інтенсивності атак, що може бути пов’язано з накопиченням резервів, аби завтра чи післязавтра вдарити з більшою силою та спробувати виконати завдання. Хоча я думаю, що у нас є всі шанси утримати місто, принаймні до 9-10 травня", – сказав він.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW