Навчання за кордоном: чи можуть військовозобовʼязані студенти виїжджати за кордон для навчанняНе за горами вступна кампанія 2023. Перед військовозобовʼязаними студентами, які хочуть навчатись за кордоном, постає питання чи можуть вони перетинати кордон.

Чи дозволено виїзд студентів на час воєнного стану в Україні

Якщо студент навчається денно або дуально, то він може розраховувати на відтермінування від призову. Та перетнати кордон не можна, навіть, якщо навчання здобувається у закордонному виші.

На офіційному сайті Державної прикордонної служби повідомляється про те, що чоловіки віком від 18 до 60 років, які здобувають передвищу або вищу освіту на денній та дуальній формі в Україні, не будуть призвані на військову службу. Але вони не можуть покидати країну згідно другого абзацу третьої частини статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Юрист Владислав Юрчак повідомляє про те, що на початку війни студенти ще могли виїжджати за кордон та від 14 вересня 2022 року через різні спекулятивні дії, які робили чоловіки-студенти для виїзду з країни, було прийнято рішення про заборону перетину кордону студентами.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW