«Відтворюємо нашу справжню історію»: в Запоріжжі замінили дату війни на монументі «Комбат» - ФОТОСьогодні, 4 травня, в Запоріжжі комунальники внесли замінили дати на монументі «Комбат»: замість дати радянського пропагандистського терміну "Велика Вітчизняна війна" 1941-1945 рр. тепер на ньому дата Другої світової війни 1939-1945 рр. Також з монументу та з усього меморіального комплексу "Алея слави" тимчасово зняли таблички, які відшліфують та повернуть назад.

Про це 061 повідомив директор Департаменту муніципального управління Віталій Лисенко.

- Крок за кроком відтворюємо нашу справжню історію, приводимо у відповідність дати та назви подій, позбуваємось наративів, нав'язаних за час радянської окупації! - написав Лисенко в соцмережі.

В коментарі 061 чиновник пояснив, що оновлення монументу – ініціатива міської влади. Всі таблички відшліфують, знімуть радянські зірки та з дня на день повернуть на місце, але поки без написів. Що буде на них в майбутньому будуть вирішувати разом з містянами.

- Враховуючи те, що комбат, якого зображено на монументі, наш земляк, вирішили виправити і написати правильні дати Другої світової війни і змінити акценти, що цей монумент в першу чергу про хлопців, які боронили нашу країну та місто, а не героїчно вмирали радянську окупаційну владу, - пояснив Лисенко.

Нагадаємо на барельєфі зображено уродженця Запорізького району Олексія Єременка, який героїчно загинув у липні 1942 року.

Ось так монумент виглядав раніше:AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW