Нові тарифи,виплати та соціальні гарантії - що чекає на укранців у травні?Тарифи у травні

Електроенергія

У травні тариф на електроенергію для побутових споживачів залишиться без змін. Тож українці й надалі сплачуватимуть 1,44 та 1,68 гривні за кіловат-годин в залежності від обсягу спожитих кіловатів.

Однак зауважимо, що тариф може зрости влітку, адже НКРЕКП планували переглянути вартість кіловат-годин ще у травні. Голова відомства Костянтин Ущаповський зазначав, що підвищення тарифів на електроенергію пов’язане із великою вартістю відновлення енергетичної інфраструктури.

Водопостачання

Тарифи з водопостачання та водовідведення у травні залишаться також без змін. Спочатку НКРЕКП повідомила, що планує підвищення у два етапи: у квітні та червні, однак квітневе підвищення так і не відбулось.

У НКРЕКП зазначили, що встановлення нових тарифів відповідальний та складний процес, який потребує врахування низки чинників. Також додамо, що вартість кубометра води різниться в залежності від регіону та оператора постачання. Ціни залежать також від:

джерел водопостачання;

віддаленості джерела від споживачів;

якості води у джерелі водопостачання;

застосованої технології очищення;

обсягу реалізації послуг;

стану основних фондів;

розгалуженості комунікацій та багатьох інших факторів.

Субсидії платитимуть не всім

У квітні закінчився опалювальний сезон під час якого в середньому українці отримували 1 600 гривень. Однак тепер виплата буде меншою. Також тих, хто має борги за комунальні платежі можуть позбавити субсидії. Це стосується тих хто :

може витрачати на комунальні платежі без урахування опалення близько 20% свого доходу;

має прострочену заборгованість більш як три місяці, термін позовної давності якої не минув;

заборгував за комунальні послуги від 680 гривень;

здійснив покупку на суму від 50 тисяч гривень.

Пенсійні виплати

У квітні працюючим пенсіонерам перерахували пенсійні виплати, однак їх українці отримають лише у червні. Виплати надійдуть разом за декілька місяців. Квітневий перерахунок пенсійних виплат стосувався:

працюючих пенсіонерів, які мають не менше 35 років стажу та виплату щонайменше 7 000 гривень;

працюючі пенсіонери станом на 1 березня отримали право на перерахунок, отримавши 24 місяці стажу;

тих, у кого з моменту призначення пенсії або попереднього перерахунку минуло два роки.

Довідка: у березні, квітні та липні пенсії виплати переглянуть українцям, які мають великий стаж, проте мали низьку зарплату, і ще в СРСР їм призначити низьку пенсію, до якої доплату додавала держава. Таким пенсіонерам проіндексували виплати на 19,7%.

Соціальні виплати

Щорічна допомога до 5 травня

Ветерани війни та жертви нацистських переслідувань щорічно отримували грошову допомогу до 5 травня. Проте цьогоріч нардепи підтримали закон №7295, який переніс дату виплат на 24 серпня.

згідно з даними Мінсоцполітики, у 2023 році населення в рамках вище згаданої допомоги може розраховувати на такі виплати:

особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім в’язням концентраційних таборів та інших місць примусового тримання визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: I групи – 4 421 гривня; II групи ‒ 3 906 гривень; III групи ‒ 3 391 гривня;

учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, – 1 491 гривня;

Виплати для ВПО

Населення яке виїхало з зони можливих бойових дій, активних бойових дій та тимчасово окупованих територій Росією, можуть у травні розраховувати на соціальні виплати від держави як ВПО.

Нові форми заяв для реєстрації в ЄДР

З 1 травня для реєстрації в ЄДР потрібно буде подавати нові форми заяв, оскільки набирає чинності наказ Мін'юсту, що змінює процедури держреєстрації юросіб та ФОПі. Зокрема зміняться форми заяв для реєстрації в ЄДР. У відомстві зазначили, що мета змін – удосконалення процедури держреєстрації юросіб та ФОПів.

Тож подання заяв відповідно до оновлених форм в частині обрання спрощеної системи оподаткування та/або добровільної реєстрації як платника ПДВ та/або включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій під час державної реєстрації змін до відомостей про ЮО/ФОП, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, шляхом заповнення відповідних сторінок заяв, буде здійснюватися з дня розміщення відповідного оголошення на сайті Мін'юсту.

Коли закінчиться навчання в школах

Зазвичай навчальний рік для школярів закінчується наприкінці травня, однак через повномасштабну війну навчальний процес зазнав змін. Зокрема, на нього вплинули перебої з електроенергією та опаленням.

Згідно з законом навчальний рік повинен тривати не менше, ніж 175 навчальних днів. Тож навчальний рік 2022-2023 закінчиться 30 червня 2023 року.

Публікація створена за матеріалами відкритих джерел

Читайте також: Коли на сонці будуть сильні спалахи? Найнебезпечніші дати травняAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW