"13 000 грн в одні руки": у Пенсійному фонді сказали, яка пенсія буде в українців після індексаціїПісля березневої індексації пенсії 10 млн українців стали більшими. Розмір надбавок у всіх різний. Незважаючи на те, що середній розмір пенсії становить 5 238 грн, є пенсіонери із суттєво вищим рівнем доходу.

Як інформує "biz.today.ua", у Пенсійному фонді розповіли, яка категорія у квітні отримала понад 13 000 грн пенсії.

Так, пенсіонерам-чорнобильцям першої категорії додали пенсії до рівня 13 370 грн. Йдеться лише про цю категорію ліквідаторів, постраждалих від катастрофи. Чорнобильці ІІ та ІІІ групи отримують менше.

З 1 березня в Україні перерахували та підвищили мінімальні зарплати громадянам.

Відповідно до змін до закону "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" мінімальний обсяг пенсії чорнобильців не може бути нижчим:

для осіб з інвалідністю першої групи — 100% від розміру середньої зарплати в країні, з якої сплачено страхові внески та враховуються для обчислення пенсії за попередній рік;

для осіб з інвалідністю другої групи – 80%;

для осіб з інвалідністю третьої групи – 60%.

У випадку, якщо щомісячна сума пенсії для першої категорії чорнобильців не досягає таких розмірів, то таким громадянам мають виплачувати щомісячну державну адресну допомогу до пенсії, щоб загальна сума досягла 13 370 грн.

Так, з 1 березня поточного року мінімальний розмір пенсії чорнобильцям першої категорії не може бути нижчим за 13 370 тис. грн. До березня мінімальна пенсія чорнобильців складала 12 993 грн.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW