Вперше в Україні львівські лікарі вживили протез прямо в кістку пацієнту, - ВІДЕОПодібна операція вперше була в історії української медицини. 

У Львові імплантували протез пацієнтові прямо в кістку. Це називається остеоінтеграційним протезуванням, і має дві переваги: чутливість і функціональність.

Першу таку операцію днями провели в Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ. Першим пацієнтом став ветеран російсько-української війни, капітан ЗСУ, 56-річний Ігор Крупнов. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міськради. 

Восени авто, в якому він їхав на завдання разом з побратимами, наскочило на міни. Тоді він втратив обидві ноги. До тями прийшов лише за кілька днів після поранення. Зрадів, що лікарям вдалося зберегти йому життя.

Коли Ігор дізнався про нову технологію протезування, захотів бути першим в Україні пацієнтом, кому частину протеза імплантують прямо в кістку. Бо для нього важливо не просто ходити, а й бігати на великі дистанції. У 2016 чоловік подолав марафон. До важкого поранення мріяв на своє 60-річчя пробігти напівмарафон. Тепер Ігор ставить за мету на протезах здолати дистанцію у 10 км.

Новий напрям протезування українським лікарям допомагає опанувати один із провідних спеціалістів у світі – австралійський ортопед-травматолог Муньєд Аль Мудеріс. У своїй країні він зробив вже майже тисячу операцій, ще пʼять сотень – по всьому світу. Його пацієнти ведуть активний спосіб життя і працюють без обмежень. Зокрема, можуть займатися фермерством чи навіть будівельними роботами.

"Перевага остеоінтеграції в тому, що пацієнт має чутливість, за допомогою якої може відчувати землю і може розрізняти поверхні: наприклад, якщо ходить по траві, то відчуває її м’якість, або якщо наступить на кабель чи палець дружини, то відчує це. Тому у цьому випадку вже не скаже, що не відчув, як наступив на ногу дружині", – каже професор, ортопед-травматолог Аль Мудеріс.

Операція з остеоінтеграції фактично необхідна людям, які втратили обидві кінцівки, адже використовувати класичні протези їм складно й часто боляче. Робити перші кроки на імплантованих протезах можна вже на другий день після операції. Ще за шість тижнів – повноцінно ходити.

"Це нова ера протезування в Україні. Пишаюсь нашими медиками, завдяки яким це стало можливим саме у Львові. Такі операції тепер роблять у центрі реабілітації НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN)", - зазначив мер Львова Андрій Садовий.

"Пишаюся тим, що для наших пацієнтів, які зазнали страшних травм і у яких війна забрала звичний спосіб життя, стають доступними такі сучасні технології. Це те, що варто масштабувати, залучаючи експертів. Вдячний лікарям, які відгукуються і приїжджають допомагати. Ми бачили, як оперує відомий лікар з Австралії. Думаю, найближчим часом будуть і німці, і шведи. В подальшому впевнений, що цю практику будуть реалізовувати наші хлопці та дівчата, які мають досвід хірургічних втручань – переймуть цю технологію. Ми будемо її застосовувати по максимуму, де це можливо. Відновимо людину – людина відновить все", – зазначив під час візиту до центру НЕЗЛАМНІ міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.

Сьогодні Ігор після імплантації почуває себе добре.

Читайте також: Великдень на передовій: окупанти завдали 25 ракетних ударів по мирним містамAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW