Українські та польські правоохоронці викрили шахраїв, які заробляли на «евакуації» з БахмутаУкраїнські та польські правоохоронні органи нейтралізували транснаціональне злочинне угруповання шахраїв, яке виманювало гроші із мирних жителів, які хочуть виїхати із зони бойових дій.

Зловмисники видурювали гроші у жителів фронтових регіонів України, які планували виїхати із зони бойових дій, у тому числі з Бахмута і Вугледара.

Про це Служба безпеки України повідомляє у Телеграмі.

"Кіберфахівці Служби безпеки спільно з правоохоронними органами Республіки Польща нейтралізували транснаціональне злочинне угруповання шахраїв", - ідеться в повідомленні.

За різні суми ділки "гарантували" місцевим жителям вивезти їх до безпечніших регіонів України. Середня вартість таких "послуг" становила 30 тис. грн. В основному шахраї "роздавали" свої обіцянки інвалідам та батькам малолітніх дітей.

Для цього використовували групи у соцмережах і популярних месенджерах.

Шахраї брали у своїх клієнтів "передоплату" у розмірі 50% від заявленої суми. Гроші отримували на банківські картки, оформлені на підставних осіб.

Після отримання коштів ділки припиняли спілкування з потерпілими і більше не виходили на зв’язок.

Таким чином шахраї видурили у людей понад 1,5 млн грн.

Ще однією "цільовою аудиторією" шахраїв були чоловіки призовного віку. За "окрему плату" зловмисники обіцяли військовозобов’язаним виготовити фальшиві документи для виїзду за кордон.

У результаті спецоперації у різних регіонах України затримано одного з організаторів угруповання. Ним виявився житель Житомирщини, який безпосередньо контактував з клієнтами і пропонував їм "умови" для евакуації.

За даними слідства, ще двоє українських громадян, організаторів злочинної групи, наразі перебувають в одній з країн Євросоюзу.

Співробітники СБУ спільно з європейськими партнерами проводять комплексні заходи щодо затримання обох зловмисників та їхньої екстрадиції в Україну.

За адресами проживання фігурантів під час обшуків у декількох областях України виявлено мобільні телефони із доказами незаконної діяльності та 10 банківських карток, на які зловмисники отримували гроші від потерпілих.

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW