Перевірка водіїв на сп’яніння у 2023: змінюється процедура огляду на місці зупинки та підвищуються штрафиВ Україні впроваджують нові правила перевірки водіїв на алкоголь та наркотики.

Про це розповів представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Згідно зі зміненою процедурою перевірки водіїв на перебування за кермом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, огляд на місці зупинки буде здійснюватись за таких умов:

  • використання відеокамери;
  • присутність двох свідків.

Тарас Мельничук зазначив:

Передбачається, що огляд на місці зупинки транспортного засобу здійснюється із застосуванням технічних засобів відеозапису, а у разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково додаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

Крім того, правоохоронці перевірятимуть на наркотичне чи інше сп'яніння, а також перебування під впливом медичних препаратів, які можуть знижувати увагу та швидкість реакції.

Яка доза алкоголю допустима

Максимальна допустима кількість алкоголю в крові водія становить 0,2 проміле. У разі перевищення цього показника, водій має сплатити штраф та може бути позбавлений прав або навіть потрапити за грати.

Які штрафи у 2023 році

Штрафи для порушників залежать від кількості порушень:

  • при першому порушенні – штраф у розмірі 17 тисяч гривень та позбавлення посвідчення водія на 12 місяців;
  • при другому порушенні – штраф у розмірі 34 тисячі та позбавлення прав на 3 роки;
  • у разі двох порушень протягом року – водій може втратити автомобіль, просидіти за ґратами 15 діб, сплатити штраф у 51 тисячу та позбавитись права керування на 10 років.


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW