Франція визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народуУ документі йдеться, що між 1930-м та 1933 роком кілька сільськогосподарських регіонів СРСР, включно з Казахстаном, Північним Кавказом та Україною, "пережили жахливий голод".

"Це спричинило загибель від 7 млн до 8 млн людей. В Україні цей штучно викликаний голод вирізнявся розмахом. Систематизований радянською владою, він забрав життя приблизно 4 млн українців, переважно сільських жителів. [...] В Україні у відповідь на надмірні реквізиції та посилення репресій із початку 1930-х років сільське населення повстало. Побоюючись відродження українського націоналізму, радянська влада звинувачувала повсталих селян у саботажі й називала ворогами пролетаріату. Потім було скеровано бригади для придушення заворушень, обшуку ферм та конфіскації врожаю, великої рогатої худоби й саджанців, що мало катастрофічні наслідки для наступного врожаю. Хоча із цього періоду стали фіксувати окремі спалахи "продовольчих труднощів", наступного року радянська влада реквізувала майже 43% українського врожаю", – ідеться у тексті.

1932 року населення почало масово покидати сільську місцевість, а колективізація більше не досягала встановлених рівнів.

"Із кінця жовтня 1932 року до січня 1933 року влада посилила репресії, закрила кордони і встановила блокаду. Отже, було створено патрулі, які засуджували людей до повернення у свої домівки, ув'язнення або депортації в Сибір і в табори ГУЛАГ", – зазначили французькі парламентарії.

У резолюції вказано, що вона "спрямована на визнання французькою владою насильницького голоду українського населення геноцидом та на засудження скоєних діянь, що характеризуються винищенням та масовими порушеннями прав і свобод людини".

Окремо у документі наголошують, що вживання терміна "великий голод" ігнорує відповідальність радянської влади за цей навмисне спричинений голод.

"[Національна асамблея] офіційно визнає геноцидний характер нав'язаного та спланованого радянською владою голоду проти українського населення 1932-го та 1933 року; засуджує скоєний радянською владою геноцид, відомий як Голодомор; підтверджує свою підтримку українського народу в його прагненні до визнання масових злочинів, скоєних проти нього радянським режимом",– ідеться в резолюції.

Нижня палата парламенту пропонує уряду Франції офіційно визнати та публічно засудити "геноцидний характер цих масових злочинів, скоєних проти українського народу та відомих як Голодомор", ушанувати пам'ять усіх жертв Голодомору та висловити свою солідарність з українським народом, який постраждав від цієї трагедії.
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/society/parlament-frantsiji-viznav-golodomor-1932-1933-rokiv-genotsidom-ukrajinskogo-narodu-1656909.htmlAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW