Небезпека від ботулізму – історія 8-річної дівчинки із ЧернігівщиниНавіть попри попередження лікарів на Чернігівщині трапляються випадки зараження небезпечним захворюванням, а саме ботулізмом. Люди продовжують виловлювати та вживати рибу домашнього приготування, не дивлячись на ризики. Жертвою ботулізму можуть стати і дорослі, і діти. Саме такий випадок стався у січні із 8-річною мешканкою області.

11 січня до Чернігівської обласної дитячої лікарні потрапила дівчинка з ботулізмом. Її стан був тяжкий, тому дитину одразу направили у реанімаційне відділення. Заступниця генерального директора з організаційно методичної роботи Кривець Людмила Іванівна розповіла про зараження та лікування дівчинки:

Людмила Кривець, Фото із мережі Інтернет

Людмила Кривець, Фото із мережі Інтернет

«Вона потрапила у дуже тяжкому стані тільки на 4 день від початку захворювання. Вона вживала рибу 7 січня, через якийсь час з’явилися симптоми. Спочатку вона в одну з лікарень області потрапила, але на жаль там не діагностували це захворювання. Потім, коли побачили, що динаміка погіршилась, її перевели до нас. Коли дівчинка поступила до нас, вона вже була майже без свідомості. Вона довго перебувала в реанімаційному відділенні, була на штучній вентиляції легенів. При цій хворобі є специфічне лікування – це введення антитоксину ботулінічного, який зв’язує ці токсини, що потрапили в організм. На щастя він був у нас, його ввели одразу, коли діагностували захворювання. Наступного дня вже відстежувалася позитивна динаміка.»

Спочатку 8-річна дівчинка з ботулізмом перебувала в реанімаційному відділенні, а коли стан покращився, то її перевели у неврологічне відділення та продовжили лікування. Пізніше дитина потрапила на реабілітацію. Наразі дівчинка здорова, і їй уже нічого не загрожує.

Це захворювання небезпечне і для дітей, і для дорослих. Токсин уражає нервову систему, блокує передачу імпульсів у нервових волокнах, тому й перші симптоми зараження пов’язані із зором. В першу чергу для ботулізму характерні розширені зіниці, «сітка» та двоїння в очах. Крім цього, до перших симптомів входять слабкість, запаморочення, головний біль, сухість у роті. Через якийсь час стан людини погіршується, з’являється здуття живота та нудота, можуть бути проблеми з органами дихання.

Лікується ботулізм лише одним методом.

«Захворювання дуже важке і небезпечне. Коли паличка ботулізму потрапляє у середовище де відсутній кисень, вона починає утворювати так званий екзотоксин. Коли вживається продукт, у якому є цей екзотоксин, то відбувається зараження. Вся катастрофа за рахунок цього токсину. Тяжкість стану залежить від того, скільки цього токсину потрапило в організм і звичайно від вчасності діагностики та розпочатого лікування. Єдиний метод лікування – це введення антитоксинів» – говорить Людмила Іванівна.

Щоб убезпечити себе від захворювання потрібно припинити вживати рибу домашнього приготування. Це стосується смаженої риби, копченої, засоленої і т.д. Також варто бути обережними із м’ясними консервами домашнього приготування. Не треба в жодному разі вживати й консервацію з надутою кришкою, адже є велика вірогідність, що там може бути паличка ботулізму, що виробила екзотоксин.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW