"Путіна визнано міжнародним воєнним злочинцем, в Гаазі видано ордер на арешт": які наслідки це матиме?Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародний ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна. Відтепер російський президент має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину – незаконного примусового переміщення українських дітей.

Як інформує "Obozrevatel", про це на брифінгу повідомив генеральний прокурор України Андрій Костін. Він додав, що окрім Путіна суд видав ордер на арешт президента уповноваженої з прав дитини РФ Марії Львової-Бєлової.

"Це означає, що за межами Росії Путіна мають заарештувати та передати до суду. А світові лідери тричі думатимуть, перш ніж тиснути йому руку або сідати з ним за стіл переговорів. Світ отримав сигнал, що російський режим є злочинним і його керівництво та поплічники будуть притягнуті до відповідальності", – повідомив Андрій Костін.

Він наголосив, що це історичне рішення для України та всієї системи міжнародного права.

"Вдячний за нього особисто прокурору МКС Каріму Хану. Ми щодня тісно співпрацюємо щодо розслідування злочинів, вчинених проти України. Зокрема, щодо насильницької депортації дітей, Офіс генерального прокурора передав МКС понад 40 томів матеріалів – більше 1000 сторінок", – додав Костін.

Він зауважив, що загалом у провадженнях, в яких Офіс генпрокурора здійснює процесуальне керівництво, зафіксовано депортацію понад 16 тисяч дітей з Донецької, Луганської, Харківської та Херсонської областей, але реальна цифра може бути значно більшою.

"Жодних сумнівів, це – спланована політика РФ, спрямована на знищення України як держави та українців як нації. Викрадаючи наших дітей, Росія буквально краде наше майбутнє. Нам вдалося повернути додому 308 дітей. Маємо повернути їх всіх. І засудити в українських та міжнародних судах кожного причетного до примусової депортації українських дітей. А також до інших воєнних злочинів, злочинів проти людяності, геноциду та найтяжчого міжнародного злочину – агресії", – заявив генеральний прокурор України.

Як відомо, станом на зараз Римський статут Міжнародного кримінального суду підписали і ратифікували 122 держави світу. Вони зобов'язані неухильно виконувати рішення Суду.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW