У Житомирській обласній бібліотеці відбулася церемонія вручення літературної премії «Дідусева казка»У Житомирській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбулася церемонія вручення Обласної літературної премії «ДІДУСЕВА КАЗКА», яка присуджується дітям за творчі здобутки.

Засновниками премії є Житомирська обласна організація Національної спілки письменників України. Фундатором премії є письменник та член Національної спілки письменників України Василь Дацюк.

Переможців серед номінантів у 2023 році визначав комітет ЖОО НСПУ під головуванням письменника Юрія Кондратюка.

Вручали Обласну літературну премію «ДІДУСЕВА КАЗКА» начальник Управління культури та туризму Житомирської облдержадміністрації Анатолій Душко і письменник Юрій Кондратюк.

Лауреатами Обласної літературної премії «ДІДУСЕВА КАЗКА» цьогоріч стали Анатолій Клюско та Лілія Демянюк.

Упродовж багатьох років незмінним головою комітету з вручення премії була Марія Пономаренко, видатна українська письменниця, лауреат Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва. Тому, у рамках заходу презентували літературну майстерню пам’яті Марії Пономаренко, де розмістили її книги та особисті речі. Зокрема, знаменитий капелюшок, за яким пані Марію впізнавали усі.

Марія Пономаренко народилася 8 березня. Як писала вона сама: “Мені пощастило народитися в дуже гарному місці — на Хуторі між селами Левковом та Калинівкою, що поблизу Житомира. То був важкий 1945 рік — напівголодний і сумний”.

На жаль, майже рік Марії Антонівни немає з нами. Присутні на зустрічі друзі Марії Пономаренко поділилися спогадами про неї. Музичні номери присутнім подарували студенти Житомирського музичного фахового коледжу імені В.С. Косенка.

У відділі інноваційних технологій Житомирської обласної бібліотеки відсьогодні діятиме інтерактивна кімната творчості Марії Пономаренко, яку, за бажанням, можуть відвідати жителі міста і області.

Джерело: Житомирська ОВАAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW