"Наші замовники — всі обленерго та Укрзалізниця". Як на Буковині працює релоковане підприємство зі Слов'янськаУ Вижниці Чернівецької області релоковане підприємство зі Слов'янська на Донеччині виготовляє обладнання для електромереж та залізниці. Раніше компанія працювала на експорт, втім після обстрілів критичної інфраструктури — лише на український ринок. Суспільне розповідає, як змінилася робота підприємства після релокації.

На Буковину підприємство "Славенергопром" евакуювалося торік у березні, сюди перевезли частину техніки та працівників. Роботу відновили у червні. Нині на підприємстві працює 25 людей, розповів директор з виробництва Дмитро Карюк. Обрали Вижницю, бо після заявки на сайті для релокації у громаді першими запропонували перевезти підприємство та дали контакти власників приміщення, де зрештою розмістили виробництво.

За словами Карюка, найважливішим було доставити високовольтну лабораторію, в якій тестують всі вироби, бо без неї підприємство не могло запустити роботу.

"Частково залишило те обладнання, яке можна зробити тут або замінити його, бо воно дуже габаритне і не було змоги його перевезти. Після того як ми переїхали наше приміщення у Слов’янську постраждало від обстрілів, там нема електрики, втім обладнання вціліло", — розповів він.

До початку повномасштабної війни підприємство продавало продукцію в Польщу та іншими країни, однак зараз через обстріли енергетичної інфраструктури в Україні покривають потреби лише на внутрішньому ринку. Щоб встигати виконувати всі замовлення, працюють цілодобово у три зміни, каже директор.

"Основні наші замовники — це компанії, які займаються генерацією та постачанням електрики, зокрема всі обленерго. Зараз ми робимо ізолятори для Кіровоградобленерго і Львівобленерго, а також ДТЕК та Укрзалізниці", — сказав Карюк.

За добу на заводі виготовляють приблизно 150 ізоляторів для електромереж. За його словами, підприємство у Вижниці наразі єдине в Україні, яке виготовляє таку продукцію. Два інших з Бахмута та Слов'янська не працюють.

Дмитро розповідає, що проблем з набором працівників не було, оскільки є переселенці та місцеві, які бажають працювати на заводі.

Зокрема на підприємстві працює переселенець Олександр. Він з Маріуполя, до вторгнення він працював у морському порту. На підприємстві у Вижниці він працює пакувальником та з'єднує уже готові елементи.

"Виїжджали з Маріуполя колоною спочатку до Бердянська, заправили там машину, потім з колоною вже їхали далі. Правда без пригод не обійшлося, машина зламалася прямо там, де йшли бої. Наші військові витягли нас і відбуксирували. Волонтери допомогли з ремонтом авто. Так дісталися на Буковину. Через місяць дізнався, що завод шукає працівників, і відтоді працюю тут", — розповів чоловік.

Після завершення війни планують відновити основне виробництво у Слов'янську, але також хочуть залишити свою філію у Вижниці. На Донеччині підприємство працювало з 2007 року.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW