На Дніпропетровщині у 2023 році зареєстрували 11 випадків сказу тваринЗ початку 2023 року на Дніпропетровщині лабораторно підтвердили 11 випадків сказу тварин.

Як повідомляє сайт 0564.ua, про небезпеку інфекції та профілактику захворювання йшлося під час брифінгу у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

«На Дніпропетровщині востаннє випадки сказу серед людей реєстрували у 2017 році. Але регулярно виявляють інфікованих тварин. Як свійських, так і диких. В області протягом минулого року лабораторно підтвердили 22 випадки. У 2023-му маємо вже 11», – розповіла завідувачка відділення Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб Галина Шамичкова.

Вона зазначила, що в цілому у світі випадки сказу зареєстровані в понад 150 країнах. Щорічно від цієї хвороби помирає понад 50 тис людей і більш ніж 1 мільйон тварин. Інфекція вкрай небезпечна. Без вчасної терапії – смертельна.

В області уникнути масового поширення сказу допомагають профілактичні заходи. Працюють спеціальні служби зооконтролю. Вони відловлюють безпритульних тварин – стерилізують, щеплюють від сказу і відпускають. Тому хвостаті зі спеціальною кліпсою у вусі небезпеки не несуть.

Щорічно досліджують розповсюдження вірусу у природі. Фахівці контролюють чисельність диких тварин на одному гектарі.

Втім, наголошує Галина Шамичкова, кожен особисто повинен дбати про власну безпеку.

«Треба обов’язково раз на рік робити своїм улюбленцям щеплення. А ще уникати контакту домашніх тварин з вуличними. Обов’язково слідкувати за їх поведінкою. Якщо помітили агресивність, неадекватну реакцію на світло, воду чи рух, потрібно негайно телефонувати до ветеринарної служби. Тварину візьмуть під нагляд», – сказала вона.

Якщо вкусила тварина, необхідно ретельно промити рану водою. Не менше 15 хвилин. Далі обробити спиртом та йодом. Після – одразу звернутись до найближчого медзакладу. Там призначать курс лікувально-профілактичної імунізації. 

Нагадаємо, цими днями на Дніпропетровщині зафіксували АЧС.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW