Прокат авто та каршерінг у Києві: як орендувати машину, скільки коштує та які т/з найбільш затребувані у столиціДалеко не кожен має можливість придбати власний транспортний засіб, проте є навички водіння та водійське посвідчення. Враховуючи той факт, що машина – це сьогодні вже не предмет розкоші, а практичний засіб пересування, цілком раціональним рішенням за необхідності економії особистого часу є оренда машини. Послуга надається багатьма компаніями та є достатньо затребуваною. Багато автопарків пропонують велику кількість моделей та марок машин на вибір – від економ до бізнес класу. Щоб використання орендованого транспортного засобу принесло лише переваги, важливо грамотно оцінити свої можливості та цілі, а також вибрати відповідний тип авто під ваші задачі.

Журналісти 44.ua зібрали для вас всю інформацію щодо оренди автомобілів у Києві та ділимось з читачами. Ми розкажемо, як орендувати авто, що таке каршерінг, переваги оренди машин, які є компанії, необхідні документи, скільки це коштує та які машини користуються найбільшим попитом.

Оренда автомобіля у Києві

Оренда автомобіля у Києві

Трішки цікавих фактів про оренду автомобілів. Так, творцем послуги прокату вважають американця Джо Саундерса, який в 1916 році погодився здати клієнту в оренду Ford T, встановивши на машину лічильник пробігу. Угода виявилася прибутковою, і Саундерс почав розвивати бізнес, за дев’ять років відкривши 25 пунктів оренди авто в різних штатах. Вартість однієї милі на орендованому автомобілі на той час складала 10 центів.

Найбільший бум у сфері прокату автомобілів виник після Другої світової, коли за кілька років у США з’явилися найбільші прокатні фірми. Сьогодні вони мають представництва в багатьох країнах світу.

В Україні послуга оренди автомобілів почала активно розвиватися з 2000-х років. Переважно вони функціонують у великих містах, таких як Київ, Львів, Дніпро, Одеса, Запоріжжя тощо. А в невеликих містах може користуватися менших попитом та і ціни будуть трішки «кусатися».

Тож зазначимо, що умови та вартість оренди авто у різних компаніях можуть суттєво відрізнятися. Але процедура практично однакова – після підписання договору, оформлення страхування та внесення застави клієнт отримує автомобіль. Оплата здійснюється за весь період прокату або частинами. Повернути машину орендар має в належному стані у встановлений день.

Оренда автомобіля у Києві

Оренда автомобіля у Києві

Переваги оренди автомобіля:

 • послуги автопрокату вигідніші, ніж придбання автівки, особливо якщо вона потрібна на відносно короткий термін;
 • можливість обрати практично будь-яку марку, модель та тип, включаючи мінівени та позашляховики;
 • орендодавець гарантує справність авто, чистоту та комфорт салону. Щоб вирушити в дорогу, достатньо просто залити паливо;
 • швидке оформлення документів, буквально за пів години;
 • широкий ціновий діапазон для всіх груп клієнтів – від економ-пропозицій до електрокарів, позашляховиків і авто представницького класу;
 • можливість взяти авто певної марки та моделі для повноцінного тесту;
 • свобода пересування, контроль свого часу та відсутність сторонніх;
 • комфортні міжміські перевезення, вигідніші за таксі.
 • практично повна відсутність обмежень.

Під час війни потреби в мобільності українців відчутно зросли. Багато власних автівок залишилися пошкодженими чи непридатними до використання, були втрачені при вимушеному виїзді або відправилися допомагати українським військовим. Прокат може компенсувати ці втрати, наприклад якщо йдеться про тривалі переїзди в період вимушеної міграції.

Оренда автомобіля у Києві

Оренда автомобіля у Києві

Окрім реалій воєнного часу, «класичних» причин орендувати автомобіль теж доволі багато. Під час бізнес-відрядження – це можливість вільно планувати свій час та провести робочу поїздку найбільш продуктивно. Про транспорт в іншому місті можна подбати заздалегідь, зробивши онлайн-замовлення та узгодивши з менеджерами всі питання щодо документів.

Не забувайте підписуватись на наш Telegram-канал «Головні новини Києва – 44.ua» – джерело важливих та актуальних новин Києва, області та України.

Якщо власне авто несправне та деякий час перебуватиме на СТО, прокат також може швидко вирішити проблему поїздок по місту. Власна автівка замала для нагальних потреб? Достатньо замовити більш габаритний автомобіль (мінівен, позашляховик) і можна без сумніву розпочинати запланований маршрут разом з дітьми, речами та домашніми улюбленцями. Зустріч важливих гостей та партнерів, фірмовий трансфер від готелю або іншого закладу, корпоративи та тімбілдінги, урочисті заходи та весілля – представницький клас та габаритні мінівени, взяті в оренду, успішно закриють ці питання.

Оренда автомобіля у Києві

Оренда автомобіля у Києві

Варто згадати перед замовленням:

 • розрахунок оренди здійснюється подобово. Якщо клієнт запізниться хоча б на 1 годину, йому доведеться платити ще за одну добу прокату, тобто, повернувши авто за 28 годин, сплачуте за дві доби;
 • вартість, звичайно, що залежить від класу автомобіля. Те ж стосується і суми застави, тому вартість прокату дорогих моделей авто може шокувати. За бажанням у Києві можна знайти прокат і за бюджетною вартістю або скористатися акційною пропозицією;
 • наявність у договорах «підводних каменів», написаних дрібним шрифтом або вміло замаскованих. Читаєте всі документи дуже уважно!;
 • необхідність повернути транспортний засіб чистим. Не забруднити машину під час поїздок непросто, але за бруд компанія може нарахувати штраф. Перед поверненням автомобіля доведеться заїхати на мийку, а це додаткові витрати;
 • відповідальність. Тривала подорож стомлює, особливо якщо маршрут пролягає незнайомою місцевістю. В разі ДТП орендарю доведеться заплатити частину вартості авто чи повну вартість;
 • недостатня розвиненість сфери. Далеко не у всіх невеликих містах можна взяти автомобіль напрокат, оскільки спеціалізовані компанії можуть бути відсутніми. Вартість прокату у монополістів в невеликих містах надто висока;
 • ризик шахрайства. На жаль, добросовісно працюють не всі автопрокатні компанії, тому слід звертатися до перевірених постачальників.

Оренда автомобіля у Києві

Які документи необхідні для оренди авто:

 • дійсне посвідчення водія зі стажем не менше 2 років;
 • банківська картка, оформлена на орендаря, для оплати застави;
 • паспорт, що підтверджує повноліття (старше 21 року);
 • іноді можуть вимагати ідентифікаційний код;
 • іноземці повинні надати національний паспорт і міжнародні водійські права. Загалом усю інформацію, яка цікавить, потрібно запитувати у менеджера;
 • під час отримання машини слід проконтролювати, щоб страховий поліс та техпаспорт відповідали номеру та іншим даним автомобіля.

Як оформлюють послугу прокату?

Акт приймання-передачі. У документі фіксується інформація про автомобіль: показники пробігу, рівня палива та наявність ушкоджень. Будьте уважні, адже за відсутності в акті навіть дрібної подряпини, виявлення її при поверненні авто є підставою для покладання ремонту на орендаря. Якщо отримуєте авто в темний час доби, вимагайте внесення цього до акту.

Договір оренди. Як і акт приймання-передачі, договір оформлюється у 2-х екземплярах. Зазвичай великі компанії не відступають від умов, вказаних на сайті, але перед підписанням краще звірити всі пункти. Після повернення авто зберігайте договір протягом мінімум трьох місяців. Завдяки прописаним в ньому деталям (номер, строк оренди та час повернення) ви убезпечите себе від штрафів та пошкоджень, які може заподіяти інший орендар.

Застава: важливий нюанс! Хоча заставна сума є обов’язковою (на випадок пошкодження або невчасного повернення), в процесі онлайн-бронювання її, як правило, не вказують. Дізнатися про заставу орендар може під час вивчення договору чи отримання авто.

Порада: щоб інформація про заставу не стала несподіванкою, з’ясувати її розмір краще під час бронювання та зарезервувати необхідну суму. Якщо компанія пропонує договір без застави, вартість прокату буде вищою приблизно на 20%.

Оренда автомобіля у Києві

Оренда автомобіля у Києві

Як знімають та повертають заставу?

Найпростіший спосіб – оплата вартості оренди банківською карткою з одночасним «заморожуванням» на рахунку суми застави. При поверненні, за відсутності додаткових зборів, менеджер розблокує гроші на карті. Термін фактичної доступності коштів вже залежить від банку – від миттєвого до десяти днів.

Поліс чи повне страхування?

Хоча на сайтах прокату зазвичай вказано, що КАСКО входить у ціну оренди або страхування включене, насправді ця пропозиція мінімальна або із суттєвими обмеженнями. Пакет «автоцивілки» (ОСЦПВ) включений у будь-якому випадку, відповідно до ПДР. Водночас КАСКО може бути у різних варіантах, найчастіше за франшизою, розмір якої залежить від класу авто. Якщо автомобілю завдано незначних пошкоджень, ремонт здійснюватиметься коштом орендаря. Співробітники прокатних фірм чи брокери мають нагадати про це під час бронювання. Оформлення ж повного пакета КАСКО обійдеться значно дорожче. І пам’ятайте, що страховий поліс не компенсує пошкоджень коліс, дна, салону та лобового скла автомобіля.

Чи «безкоштовна» доставка авто клієнту?

Послуга доставки автомобіля надається практично всіма прокатними фірмами. При цьому в ціну оренди вона включається не завжди. Наприклад, за доставку авто до залізничного вокзалу нараховують додатковий «залізничний збір». Зазвичай прокатні компанії тримають свої машини на відстані 10-15 хвилин від вокзалу. І навіть, якщо у компанії на залізничному вокзалі власна стійка, де можна орендувати авто, гроші за подачу до будівлі все одно візьмуть. Так само відбувається, коли потрібно підігнати автомобіль клієнту на конкретну адресу, або ж повернути його не у вказаному постачальником місці. Пильнуйте, адже цей збір не завжди прописаний в договорі.

Оренда автомобіля у Києві

Оренда автомобіля у Києві

Добовий ліміт за пробігом

Такі обмеження не є винятком. Цей показник може сягати 200-250 км на день. Він нараховується на весь термін, протягом якого здійснюється оренда авто. Тобто, якщо ви взяли автомобіль з лімітом 250 км на добу на 10 днів, пробіг не повинен перевищувати 2,5 тис. км. Або, наприклад, проїхати у взятій на 4 доби автівці можна не більше, ніж 800 км, а кожен зайвий кілометр – штраф. Цей пункт не завжди вказується при бронюванні, тому варто звернути увагу, щоб не зіткнутися з проблемами. Також при підписанні акту приймання звертайте увагу на відповідність реальних показів одометра зазначеним даним. Якщо ви плануєте далекі поїздки, доцільніше збільшити добовий кілометраж або замовити "безліміт".

Повернення авто в іншому місті

Послуга пропонується більшістю прокатних компаній, але вартість вражає. Загалом вона може сягнути вартості тижня оренди.

Другий водій за кермом

Якщо орендованою машиною керуватиме не лише орендар, варто обрати опцію «другий водій» при бронюванні. Звичайно, контролювати, хто саме керує автомобілем, прокатна компанія нездатна, тому порушення можуть виявити лише у випадку ДТП.

Штрафи при поверненні – за що нараховують?

Автомобіль брудний. В умовах оренди це може бути оформлено як необхідність повернути авто чистим або помитим. При підписанні договору на цей пункт слід звернути особливу увагу, оскільки відносно чиста та щойно помита машина – різні речі. Деякі фірми практикують «збір на мийку», додатково до загальної суми сплати за оренду.

Неповний бак.Загальне правило – машина передається орендарю і має бути повернена з повним баком. Насправді автомобіль необхідно повернути з такою кількістю палива, яку зазначено в акті приймання.

Невчасне повернення. У разі дострокового повернення кошти за невикористаний час не повертаються. Водночас при суттєвому запізненні можна «впіймати» штраф у розмірі добової оренди. У більшості випадків прокатні компанії чекають додаткові 2 години.

Також варто пам’ятати, що виїзд за кордон на орендованому авто можливий лише за погодженням з менеджером та при оформленні відповідних документів. А продовжити термін договору можна навіть, не відвідуючи офісу прокатної компанії. Про це краще повідомити менеджера заздалегідь, тому що автівка може бути заброньованою за наступним клієнтом.

Оренда автомобіля у Києві

Оренда автомобіля у Києві

У вартість послуги входить:

 • страхування;
 • збори та податки;
 • техобслуговування;
 • гума відповідно до пори року;
 • підтримка кол-центру.

Якщо вас цікавить, як взяти авто в оренду, то найзручніше це зробити в режимі онлайн. Зазвичай, вони надають широкий вибір транспортних засобів різних класів (від економ до преміум та бізнес-класу), з можливістю вибору коробки передач, потужності тощо.

Отже, які автомобілі користуються попитом в Києві?

Спочатку розкажемо про авто економ-класу. Якщо стоїть мета отримати максимально простий і практичний, недорогий засіб пересування, то переважно обирають ці моделі:

 • KIA Rio;
 • Chevrolet Aveo;
 • Volkswagen Polo.

Оренда автомобіля обійдеться недорого, якщо віддати перевагу одній з цих марок. Однак є й інші переваги, зумовлені конструктивними особливостями цих типів:

 • невелика витрата палива;
 • компактні розміри кузова, що дозволяє без проблем знайти місце для паркування та переміщатися навіть при щільному дорожньому трафіку;
 • надійність вузлів, стійка підвіска;
 • відсутність проблем із запуском у різну пору року за будь-яких погодних умов;
 • місткість багажника, що іноді буде пріоритетним критерієм;
 • просторість салону, завдяки чому забезпечується зручність при пересуванні не тільки водія, а й пасажирів;
 • оптимальна потужність у розвиток швидкості.

Популярні машини для оренди авто у Києві вищого класу. Нерідко для вирішення бізнес-завдань в іншому місті потрібно авто представницького класу. З машин, які користуються високим попитом, лідируючі позиції займають такі моделі:

 • Hyundai Solaris – має ергономічний салон та відмінну систему клімат-контролю, багатофункціональну систему мультимедіа, відрізняється високим рівнем безпеки та легкістю управління;
 • Renault Fluence – оренда авто в Києві такої моделі має попит через маневреність, легкість управління і вишуканість екстер'єру, відмінним вибором стане Renault Fluence в зимову пору року через швидке прогрівання салону навіть у сильний мороз;
 • Chevrolet Cruze – машина виглядає презентабельно, підійде для зустрічі бізнес-партнерів, має просторий салон, високий рівень безпеки;
 • Mercedes G55/63 AMG – преміальна модель, оренда автомобіля в Києві такої марки обійдеться дорожче, але експлуатаційні характеристики пояснюють цінник;
 • Mitsubishi Outlander – міський кросовер, який вписується в критерії вибору авто представницького класу. Переваги – чудова система шумозахисту, сучасний інтер'єр, просторий салон, потужність, витрата палива.

Щоб швидше визначитися з тим, яка машина на прокат стане оптимальним рішенням, варто звернутися в перевірену компанію і взяти до уваги поради співробітників фірми, які знають експлуатаційні особливості марок авто з парку і зможуть запропонувати кращу.

Оренда автомобіля у Києві

Оренда автомобіля у Києві

Одним із головних питання залишається вартість оренди. Тож, скільки коштує оренда автомобіля в Києві?

Вартість оренди автомобіля в Києві залежить від багатьох факторів, таких як тип автомобіля, тривалість оренди, період року та умови оренди.

Зазвичай вартість оренди автомобіля в Києві становить від 400-500 гривень на день за економ-клас, а вартість оренди автомобіля більш високого класу може сягати до 3000-4000 гривень на день. Також можуть додатково стягуватися плата за страхування, паливо та додаткові послуги, такі як навігаційна система або додатковий водій.

Якщо ви плануєте оренду автомобіля в Києві, рекомендуємо зв'язатися з кількома орендодавцями та порівняти ціни та умови оренди, щоб знайти найкращу пропозицію.

Каршерінг чи оренда авто у Києві: що обрати?

У сучасному світі відсутність особистого транспорту – давно не проблема. Є досить багато альтернативних варіантів, які дозволяють взагалі не купувати свій автомобіль. Серед них – оренда авто або каршерінг. У вашому розпорядженні весь великий асортимент машин. Причому чим довший термін оренди – тим вигідніше.

А порівняно нещодавно у Києві з’явився каршерінг. Це теж прокатні машини, але процес більш автоматизований. Оплата оренди нараховується щохвилини, а машини відразу з ключами в замку чекають на спеціальних парковках. Для того, щоб розблокувати авто, потрібен мобільний додаток.

Але що ж вигідніше: класична оренда або каршерінг? Розберемося!

Особливості каршерінга

Це зручна і практична сучасна послуга, яка економить час. Вам не потрібно спілкуватися з менеджерами прокатної компанії, витрачати час на документи та інші формальності. Весь процес максимально автоматизовано.

За рахунок оформлення онлайн, немає прив’язки до часу. Якщо вам потрібен автомобіль ввечері – це не проблема, коли у прокатних компаній є свої робочі години. А ще немає таких суворих вимог до водійського стажу, головне – щоб було посвідчення.

Не потрібно окремо шукати стоянки, тому що в додатку проставлені всі маячки. Численні розробники вже вбудували сигнальну опцію, коли машина блимає аварійкою після натискання кнопки в додатку. У той же час, машину не можна залишити де завгодно. Паркувати її потрібно на такій же спеціальній стоянці.

Розрахунок іде щохвилини, коли класична оренда – мінімум подобова. Це зручно, якщо машина потрібна вам на півдня або взагалі на пару годин – не доведеться переплачувати. З іншого боку, коли авто потрібне надовго – ця перевага обертається недоліком, адже тоді виходить дорожче.

Особливості оренди автомобіля

Оренда автомобіля не має аналогів, якщо машина потрібна на кілька днів, на тиждень або на більший термін. Наприклад, на час ремонту свого авто або просто щоб перевірити іншу марку.

При оформленні договору ви отримуєте цілодобову підтримку, в яку можете звернутися в будь-якій непередбаченій ситуації. І такий договір завжди надійніший, ніж замовлення по інтернету.

На відміну від каршерінга, ви завжди маєте вибір. Замість автомобіля, розташованого поблизу, ви можете вибрати ту марку і модель, які будуть найбільш комфортними, доступними за вартістю і придатними для ваших поточних завдань.

Оренда автомобілів – це оптимальний варіант, якщо вам потрібні додаткові аксесуари або послуги. Наприклад, навігатор, багажник на дах або дитяче сидіння. Можна навіть орендувати автомобіль відразу з водієм, чого не передбачає каршерінг.

Прокатна компанія завжди надає цілий пакет послуг. Вам не потрібно турбуватися щодо справності машини чи інших нюансів. Каршерінгові компанії теж відстежують машини, але це неможливо робити відразу ж після кожного клієнта.

Що ж обрати?

Все залежить від вашої мети. Якщо потрібно одноразово дістатися з точки А в точку Б, підходить каршерінг. По суті, це альтернатива звичайному міському транспорту. Якщо вам потрібно доїхати на роботу, з’їздити в магазин або зрідка проїхати невелику відстань – каршерінг цілком зручний. Але обов’язково з’ясуйте, чи є у кінцевих пунктів потрібні вам парковки.

Коли автомобіль потрібен на більший термін, у вас великі плани, насичена екскурсійна програма або багато робочих поїздок – обирайте класичну оренду. Вона ж вигідніша, коли потрібно вибрати конкретну марку або модель машини, якщо важливий клас чи місткість.

Отже, оренда автомобіля – це послуга, яка стає актуальною у багатьох випадках. Це справжній маст-хев для туристів, ділових людей, або тих, в кого зламалася машина тощо. Прокат авто має багато переваг: така послуга економить час, дозволяє відвідати багато заходів, не нервувати, виконати заплановані задачі або можна ще виділити час та насолодитися історичною спадщиною столиці. Головне – довіряти перевіреним компаніям, щоб залишитися задоволеним запропонованим сервісом. Отримуйте кращі авто за кращу ціну, повертайте їх вчасно й обов’язково підтримуйте зв’язок із менеджерами прокатної компанії. І тоді оренда автомобіля стане справжнім задоволенням.

Раніше ми також писали про сім машин, які можуть зацікавити наших читачів у Києві до 5000 тисяч доларів.

Крім того, розповідали про 7 найдорожчих автомобілів, які продаються в Києві.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW