В Україні заборонили дизельні автобуси для громадського транспорту: що зміниться з 2036 року24 січня ВР ухвалила надважливий закон. З 2036 року на маршрутах громадського транспорту забороняється використовувати автобуси з дизельними та бензиновими двигунами.

Таку ініціативу підтримали 259 нардепів. Йдеться про маршрути в містах районного та обласного значення. Там будуть дозволені тільки автобуси, які працюють на електриці та автобуси на газу. Також дозволяються автобуси з водневим паливним елементом.

Поступова відмова

При цьому, міські ради можуть надати право компаніям відстрочку. Вона діятиме не більше ніж два роки.

Передбачається поетапне обмеження в закупівлі. Наприклад, міста з населенням понад 250 тисяч осіб уже з 1 січня 2028 року мають закуповувати щонайменше 50% від загальної кількості саме електричні автобуси (або метанові чи водневі). З 1 січня 2030 року дозволяється закуповувати тільки такі.

Очікується, що вже 2030 року чверть громадського транспорту працюватиме на електриці, водні та метані. Слідом закон спрощує процедуру встановлення зарядних станцій, а до 2025 року власник платитиме лише частину за підключення до мережі.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW