Львів та Маріуполь об’єднають зусилля у відбудові українських містЛьвів та Маріуполь братиме участь у відбудові українських міст. 

28 лютого в мерії Львова підписали Маріупольську декларацію солідарності. Йдеться про співпрацю та координацію зусиль заради відродження українського Маріуполя та допомоги іншим містам України, які постраждали внаслідок російської агресії. 

Про це повідомили у пресслужбі Львівської міськради. 

Мова йде про відновлення культури, бізнесу, транспорту та інших складових міського життя.

Декларацію солідарності підписали міський голова Львова Андрій Садовий та міський голова Маріуполя Вадим Бойченко, за участі представників українського бізнесу, міжнародних організацій, спільноти архітекторів та урбаністів. 

Львів та Маріуполь об’єднають зусилля у відбудові українських міст, Фото - ЛМР

Львів та Маріуполь об’єднають зусилля у відбудові українських міст, Фото - ЛМР

"Ми надали приміщення для офісу колегам з Маріуполя, де вони можуть працювати. Це дуже зручно для міжнародних партнерів, на допомогу яких ми очікуємо, і колегам з Маріуполя, щоб зібратися з думками і напрацювати програму відбудови. Бо наша перемога буде тоді, коли ми виженемо ворога і повністю відбудуємо нашу країну. Це потребує вміння, таланту і великої міжнародної підтримки", - зазначив мер Львова Андрій Садовий.

Також мер додав, що Львів співпрацює з Маріуполем у багатьох сферах, серед яких – культура, бізнес, мережі, транспорт, поводження з ТПВ, парки тощо.

Мер Маріуполя Вадим Бойченко зазначив, що відновити комунікації та роботу комунальних служб у місті коштуватиме 14 млрд гривень. 

"Ми хочемо передавати цей досвід іншим українським містам, і саме у Львові ми цим займатимемося – будемо формувати стратегічне бачення і застосовувати його на практиці. Також важливим аспектом є світова спільнота, яка об’єдналася для відбудови України", - розповів Вадим Бойченко.

Наразі, за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку, Світового банку, Проєкту USAID «Економічна підтримка України», компаній SCM та Метінвест, провідні експерти продовжують працювати над візією майбутньої відбудови Маріуполя та його поступового повернення до життя після деокупації. Документ буде враховувати бачення містян щодо функціональних аспектів житлової забудови, громадських будівель та просторів, транспортної системи тощо. Візія стане важливим практичним кроком для створення мастер-плану, а згодом – нового генерального плану міста.

Нагадаємо, влітку 2022 року у Львові відкрили центр підтримки «Я – Маріуполь». Тут переселенці з Маріуполя отримують гуманітарну, інформаційну, консультаційну, медичну та психологічну допомогу. А вже осінню поблизу центру відкрили 30-метровий мурал «Дорога додому», присвячений Маріуполю: стінопис відображає низку локації та об’єктів, які були пошкоджені чи зруйновані у Маріуполі, внаслідок повномасштабного вторгнення росії.

 Читайте також: В Україні змінили порядок бронювання працівників: чоловіки яких професій підпадають під нові правилаAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW