Він знущався, вона жаліла: на Одещині чоловіка засудили за домашнє насильство над матір’юНа Одещині засудили 35-річного жителя м.Ізмаїл за домашнє насильство над матір’ю.Суд обрав чоловіку покарання у вигляді одного року позбавлення волі з випробувальним терміном строком на один рік, зобов’язав пройти лікування від алкоголізму і корекційну програму з психологом.

Повідомив Ізмаїльський районний відділ поліції Одещини.

Правопорушника двічі притягували до відповідальності за домашнє насильство над 72-річною матір’ю: у 2018 році його зобов’язали сплатити штраф, а 2020-го – жінка пожаліла сина і на судовому засіданні пішла з ним на примирення.

З того часу у поведінці чоловік не змінився, систематично ображав стареньку нецензурною лайкою і погрожував побиттям, що призвело до психологічних страждань потерпілої та погіршення якості життя. У листопаді минулого року поліцейські знову скерували до суду обвинувальний акт відносно кривдника за домашнє насильство, яке передбачене статтею 126-1 Кримінального кодексу України.

Під час судового засідання жінка знову жаліла сина і просила не карати його. Обвинувачений, в свою чергу, визнав себе винним і у виправдання пояснив: його ганебна поведінка – наслідок зловживання алкогольними напоями, але останні місяці він не вживає спиртного і почав лікуватися від алкоголізму.

Розглянувши обставини справи та дослідивши надані слідчими докази, суд визнав обвинуваченого винним у домашньому насильстві та призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на один рік з випробувальним терміном один рік.

Крім того, зобов’язав засудженого періодично з’являтися до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти про зміну місця проживання та роботи, пройти курс лікування від розкладів психіки та поведінки внаслідок вживання психоактивних речовин і корекційну програму для кривдників, передбачену Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Також суд попередив чоловіка, що у разі відмови проходження програми для кривдників, він понесе кримінальну відповідальність за ст. 390-1 (Невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або непроходження програми для кривдників) Кримінального кодексу України.

Поліцейські закликають громадян не терпіти домашнє насильство, яке може бути і фізичним, і психологічним, сексуальним чи економічним, а відразу звертатися по допомогу. Телефонуйте на поліцейську спецлінію «102» або Урядову «гарячу лінію» за номером 1547, фахівці якої надають консультацію та підтримку постраждалим. Максимально вичерпну інформацію про домашнє насильство, підтримку та допомогу в цьому питанні також надасть чат-бот МВС AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW