Пошкоджено 16 лікувальних закладів з 21: Рік війни для миколаївських лікарень,- ФОТО



Перші 8 місяців війни, яку розв’язала росія, Миколаїв майже щоденно був під обстрілом окупантів. По місту гатили з РСЗВ, ракетами С300, "шахідами". Крім військових та рятувальників, з наслідками боролися і медичні працівники.

Як повідомила начальниця управління охорони здоровя Миколаївської міської ради Ірина Шамрай у коментарі сайту 0512.ua, увесь цей час у Миколаєві усі медичні заклади працювали в штатному режимі.

Попри обстріли лікарні не закривалися, а лікарі, ризикували, але лікували поранених, хворих; на світ з’являлися маленькі миколаївці.

Саме тому 22 медика за свій героїзм під час війни відзначені держнагородами.

Майже 80 відсотків медпрацівників продовжили працювати в прифронтовому місті

Попри втому, потік поранених від постійних рашиських обстрілів, сезоні хвороби у місті, загрозу чергових атак з боку окупантів, - залишилися працювати та допомагати містянам і переселенцям 79,7 відсотків медпрацівників від кількості, яка працювала в 2021 році.

Так, під час війни 4 095 медичних працівників забезпечували роботу медичної системи, з них 785 лікарів та 1 264 середній медперсонал.

Підсилювали роботу і молоді спеціалісти та інтерни.

Варто зазначити, що чимало медичних працівників від початку війни пішли захищати Україну від російського агресора.  Сорок сім працівників медзакладів міста вступили до Збройних Сил України.

Більше 4 тисяч пацієнтів – ті, які отримали поранення через рашиські обстріли

Протягом 8 місяців Миколаїв майже щоденно потерпав від рашиських обстрілів.

Зранку містяни бачили картини зруйнованих будівель, а в цей час у лікарнях вже надавали медичну допомогу постраждалим.

Так, протягом минулого року миколаївські медики стаціонарно пролікували понад 35,5 тисяч пацієнтів, з яких 1 887 дітей. Понад 4,5 тисяч пацієнтів - це ті, хто отримав поранення внаслідок бойових дій.

У перші дні повномасштабного російського вторгнення, зокрема 27 лютого, лікарня швидкої мединої допомоги за три години прийняла 76 постраждалих.

Варто зазначити, що попри війну, у місті продовжили приймати пологи, лікувати онкохворих, надавати невідкладну допомогу тим, хто її потребує.

Працювали і пункти вакцинації. За 10 місяців війни 2022 року було провакциновано від коронавірусу 72 993 особи.

За словами Шамрай, у місті працює 12 пунктів щеплення, які за час війни жодного разу не закривалися. 

Укриття, генератори та власні свердловини

Укриття

У кожній лікарні медики облаштували укриття, де є зали з операційною та палати інтенсивної терапії з реанімаційними системами для новонароджених, апаратами ШВЛ та кисневими концентраторами. За потреби в сховищах лікарі могли провести інфузійну та фототерапії і дихальну підтримку.

Кожен медзаклад був готовий і до роботи в автономному режимі.

До того ж, через проблему питної води у Миколаєві, 9 стаціонарів міста забезпечили 11 свердловинами та системами очищення води. На це з міського бюджету влада виділили 800 тисяч гривень.

Коли у Миколаєві немає світла, життєздатність лікарень забезпечує 92 генератори.

Як повідомила начальниця управління охорони здоров'я,  генератори є у наявності у всіх критичних  та приймальних відділеннях і реанімації.

За словами Ірини Шамрай, питання щодо наявності генераторів у медзакладах було налагоджено ще до війни. Отримали міські лікарні генератори і під час воєнного стану. 

Пошкоджено 16 лікувальних закладів з 21: Рік війни для миколаївських лікарень,- ФОТО , фото-1

Також у кожній лікарні є тижневі запаси медикаментів, харчування, розхідних матеріалів ,води та палива. А завдяки станціям Starlink у лікарнях є постійно зв’язок.

У Миколаєві пошкоджено 16 лікувальних закладів з 21

Били російські терористи не лише по будинкам мирних мешканців, навчальним закладам, культурним об’єктам, а й по лікарням міста. У результаті ракетних ударів у місті пошкоджено 16 лікувальних закладів з 21.

Загалом пошкоджено 1 547 вікон та 96 дверей, 5094 м2 дахів та фасадів, 1577 м2 внутрішніх приміщень закладів.

Найбільших руйнувань зазнала лікарня швидкої медичної допомоги, там зруйновано корпус травмпункту, а також пошкоджено обладнання операційних лікувального корпусу, покрівлі та карети швидкої, вибито всі вікна та двері.

Суттєво постраждала четверта міська лікарня, у закладі пошкоджено 250 вікон, а у п’ятій міській лікарні пошкоджено 540 вікон та 30 дверей. Також постраждала жіноча консультація закладу.

У центрі первинно медико-санітарної допомоги № 4 будівлі адміністративного корпусу пошкоджено 690 м2 даху, 78 віконта 29 дверей, 350 м2 стелі та приміщень, стіни та огорожа навколо закладу.

Як повідомила Ірина Шамрай, на відбудову закладів охорони здоров’я, які постраждали від рашиської агресії, протягом року оперативно виділялися кошти з міського бюджету.

Загалом виділено 20 мільйонів 700 тисяч гривень, які були пропорційно згідно з пошкодженнями направлені по закладам охорони здоров’я і відновлення розпочалося ще тоді, коли тривали безпосередньо бойові дії недалеко від Миколаєва. Шамрай підкреслила, що всі кошти освоєні на 100 відсотків.

Допомагали медзакладам за цей час волонтери, благодійники та донори. За період війни миколаївським закладам допомогли на  суму 479 мільйонів 300 тисяч гривень.

Підтримували миколаївські лікарні і грошима.

Так, миколаївська дитяча лікарня №2 отримала 800 тисяч доларів, які в якості пожертви зібрали жителі Тайвані. Нині відремонтовано понад півтори тисячі квадратних метрів покрівлі закладу на суму 1 мільйон 100 тисяч гривень. В подальшому заплановано ремонт стаціонару.

Також дотацію у сумі в 5 мільйонів 7 тисяч гривень отримала міська лікарня швидкої медичної допомоги. Кошти витратили на придбання медичного обладнання, дизель генератора, двох операційних столів та встановлення системи очищення води.

Попри боротьбу з наслідками російського тероризму, миколаївські лікарні оснащувалися новим обладнанням

Незламність українського народу показали і медзаклади. Незважаючи на те, що необхідно було боротися з наслідками обстрілів, а це і пошкодження лікарень, і поранені пацієнти, заклади оснащувалися новим обладнанням - рентгенівські апарати, пересувна рентгенівська система типу С-дуга, наркозно-дихальні станції, апарат УЗД експерт-класу, портативний апарат ШВЛ та відкриті реанімаційні системи для новонароджених, системи ендоскопічної візуалізації, аналізатори (гематологічний, біохімічний, мікробіологічний), електрокардіограф, лабораторний коагулятор, дефібрилятори, електрохірургічний апарат, неінвазивний білірубінометр, ларингоскоп, інкубатори для малюків, неонатальні пристрої для фототерапії та обігріву, спеціалізовані ліжка, операційні столи та багато іншого.

Так,для створення пренатального центру у пологовому будинку №3 придбали необхідне обладнання загальною вартістю 80 мільйонів 100 тисяч гривень, які були виділені з міського бюджету.

Загалом 62 одиниці дороговартісної техніки поповниливсі дев'ять стаціонарів міста. Устаткування вже встановили та ввели в експлуатацію.

У міській лікарні №1 запрацювала надсучасна ПЛР-лабараторія, у якій медики можуть діагностувати не лише корона вірус, а й усі вірусні та бактеріальні інфекції. На облаштування лабораторії з міського бюджету виділили 10 мільйонів 700 тисяч гривень.

Також під час війни у четвертій міській лікарні з’явився комп’ютерний томограф, придбаний за кошти з державного бюджету.

Війна продовжується, продовжують невпинно працювати і медичні працівники Миколаєва, здобуваючи навички, отримуючи новітні технології, борючись за кожне життя українця та впевнено тримаючи свій фронт.

Матеріал написано на основі фільма "Під ворожими обстрілами: як працювали медики у надскладному 2022 році".

Фото "Управління Охорони Здоров'я Миколаєва". 



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW