Словаччина продовжила термін тимчасового захисту для українців: як біженцям оновити свої документи
Словаччина продовжила термін дії тимчасового притулку для громадян України до 4 березня 2024 року. Попередньо термін їхнього перебування у Словаччині закінчується 4 березня цього року. Усім, хто планує залишатися в цій країні й надалі, потрібно оновити посвідчення "Тимчасового притулку" (dočasné útočisko).
Продовжити статус біженця у Словаччині українці можуть через електронну службу Міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки: portal.minv.sk.
Як відомо, статус тимчасового притулку дозволяє українцям працювати на території Словаччини, здобувати середню та вищу освіту, відвідувати школи, мати доступ до медичної допомоги та житла, а також надає право на матеріальну допомогу.
Виплати від Червоного хреста українці у Словаччині перестали отримувати із 31 січня. Однак залишається можливість отримання допомоги від інших організацій та держави.
З 1 січня 2023 року розмір виплат для українських біженців у Словаччині складає:
- 74,00 євро на місяць для фізичної особи;
- 140,70 євро на місяць для людини з дитиною або до чотирьох дітей;
- 128,60 євро на місяць для пари без дітей;
- 192,40 євро на місяць для пари з дитиною або до чотирьох дітей;
- 205,50 євро на місяць для особи з більш ніж чотирма дітьми;
- 259,40 євро на місяць для пари з більш ніж чотирма дітьми.
Крім того, українцям можуть платити такі надбавки:
- 75,70 євро на місяць - особам, які займаються домогосподарством та з об'єктивних причин не можуть забезпечити або збільшити дохід, оскільки є пенсіонерами, інвалідами, батьком чи матір'ю-одиначкою, особою, яка доглядає інваліда, або отримувачем дострокової пенсії по старості;
- 41,60 євро на місяць – вагітним жінкам з початку восьмого тижня до передбачуваної дати пологів, визначених лікарем; фізичній особі, яка має несприятливий стан здоров'я та тимчасово непрацездатного через хворобу або травму;
- 16,20 євро на місяць – вагітним жінкам з початку четвертого місяця вагітності; чоловікам, які доглядають дитину (до одного року) повний робочий день.