Рівень води в Каховському водосховищі щодоби знижується на 2 смВ Запоріжжі продовжує знижуватись рівень води в Каховському водосховищі. Це призвело до пересихання головних русел проток і заток водосховища, в яких масово гинуть біоресурси.

Про це повідомили під час засідання Комісії з проведення заходів щодо ліквідації наслідків задухи водних біоресурсів та їх утилізації, що відбулося в ЗОВА.

За інформацією Держводагентства України рівень води в Каховському водосховищі в середньому знижується на 2 см за добу, через це прогнозують продовження загибелі риби з настанням теплої погоди.

Зниження рівня води у Каховському водосховищі спричинило відкриття окупантами запірних шандор Каховської ГЕС та неможливістю здійснення регулювання рівня води українською владою. Вирішити проблему можна буде лише за умови повернення Україні контролю над Каховською ГЕС та деокупації.

Попередньо, збитки рибному господарству в Запорізькій області складають понад 104 мільйонів гривень. В прокуратурі продовжують встановлювати загальну суму збитків, що спричинило зниження води в Каховському водосховищі.

Але вже зараз громади області повинні відпрацювати алгоритм дій щодо ліквідації наслідків задухи з та подальшого розведення й заселення нової риби у водойми. Місцеві органи самоврядування мають ліквідувати звалища померлої риби. Для оперативного виявлення таких звалищ у Запорізькій, Кушугумській, Біленьківській та Долинській громадах необхідно створити відповідні комісії.

Раніше 061 показав, як змінилось урочище Домаха через зниження рівня води у Каховському водосховищі.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW