Після того, як росія оголосила про початок повномасштабної війни (яку сором’язливо називає спеціальною операцією), українська влада перекрила водогін з каналу Сіверський Донець.
Майже дев’ять років окупанти користувались водою з Сіверського Донця, не сплачуючи за це ані копійчини. І вважали це нормою.
Але повномасштабний наступ росії зробив неможливим забезпечувати окуповані території водою так, немов немає війни.
Росіяни розповідають мешканцям Донецька, що у проблемах з водою винні українці, які підірвали водогін. Саме про це розповідає дончанка на відео «Оплот ТВ». Проте це не так. Якби не повномасштабний наступ, Донецьк міг і далі отримувати безкоштовну воду та жити відносно комфортним життям. Без розвитку, але і без бомб та комунального пекла.
Тепер донецькі ненавидять маріупольців.
«У них працює фонтан, а ми тижнями не можемо помитися», - каже одна відома донецька блогерка.
Російські загарбники навіть опалювальний сезон не змогли забезпечити через нестачу води в опалювальних системах, настільки складна ситуація.
«Влітку було дуже погано, доводилось далеко йти за водою. А зараз все добре, все нормалізувалось. Воду привозять раз на три дні», - каже дончанка, яка ще рік тому мала не тільки холодну воду ЩОДНЯ, а і гарячу. Тепер вона вважає, що норма – це коли тобі привозять воду раз на три дні.
Окупанти намагаються вирішити проблему. Але без України забезпечити регіон водою – неможливо. Так само, як і в Криму.
За інформацією російських пропагандистів, зараз вони завершують прокладання водопроводної труби в Донецьк аж із Таганрогу.
Ось як виглядає ця труба.
Окупанти кажуть, що вже пробним чином подають по цій трубі 7 тисяч кубометрів води на день.
1 квітня вони пообіцяли завершити роботу. Максимальний об’єм води, який окупанти можуть пропускати через цю трубу, - 30 тисяч кубометрів.
Але! Цього критично мало для такого міста, як Донецьк. До війни Донецьк використовував щодня 250 тисяч кубометрів води на день, а влітку – до 350-400 тисяч.
Навіть якщо врахувати, що кількість населення в місті значно скоротилась, все одно 30 тисяч кубометрів води – це крапля в морі для такого великого міста.
Більше того, регіон Ростову-на-Дону та Таганрогу, звідки росіяни тягнуть воду, самі є вододефіцитними. Таганрог потерпає від вітрів, які фактично відганяють воду повністю з Таганрозького заливу. Тиск води після чого в міських мережах падає до нуля.
Проблема Ростову пов’язана зі зневодненням Дону. Експерти вже зараз кажуть про гострий вододефіцит в регіоні і критичну ситуацію з водою прогнозують на найближчі 2-3 роки.
Тож ситуація з водою на Донбасі повністю повторює ситуацію з водою у Криму І є лише один спосіб вирішення цієї проблеми – деокупація.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube