На Миколаївщині прокуратура вимагає повернути у власність держави курган та земельну ділянку, на який він розташованийКривоозерським районним судом відкрито провадження за позовом Первомайської окружної прокуратури про повернення державі пам’ятки археології місцевого значення – кургану, що є поховальною спорудою та ділянки де він розташований, вартістю близько 21 мільйона гривень.

Як повідомляє обласна прокуратура, курган відноситься до доби бронзи та раннього заліза ІІІ тис років до н.е. – І тис років н.е.

Прокуратурою встановлено, що не зважаючи на законодавчу заборону передачі пам’яток археології у приватну власність, курган було передано у приватну власність під час розпаювання земель на території Берізківської сільської ради Первомайського району.

Територія пам’ятки не була виділена у державному акті на право приватної власності на землю, а охоронні зобов’язання щодо неї не визначалися. 

Ураховуючи, що збереження археологічних пам’яток завдання не окремих людей, а всього суспільства, оскільки вони є невідтворним джерелом інформації про зародження й розвиток цивілізації, а уповноважені на захист інтересів держави в цій сфері органи бездіють, прокурор звернувся до суду за захистом пам’ятки археології.

Раніше редакція 0512 писала про історію курганів Миколаївщини.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW