Цілодобово горітиме світло: графіки відключень електроенергії у деяких житлових будинках скасували



У деяких житлових багатоповерхівках світло більше не відключатимуть.  Енергетики вважають відключення таких будинків надто затратними та недоцільними.

Як інформує biz.today.ua, чим мотивують енергетики своє небажання відключати такі будинки, розповів голова енергетичного комітету Верховної Ради Андрій Герус.

За словами Геруса, йдеться про будинки, які знаходяться на одній лінії з об'єктами критичної інфраструктури. Такі будинки, звісно, також можна знеструмити. Однак відключення кожного такого будинку неможливо здійснити з диспетчерської, це потрібно робити вручну. Тобто для того, щоби відключити такий будинок, до нього має виїхати бригада обленерго та на місці його відключити. Потім так само відбувається зворотний процес - включення.

Все це вимагає чимало трудовитрат і не виправдовується обсягами зекономленої електроенергії. Один будинок не споживає стільки енергії, щоб заради маніпуляцій із ним по кілька разів на день залучати бригаду енергетиків.

"Таким будинкам, можна сказати, пощастило. Щоб їх відключити, потрібен окремий виїзд бригади, і буває дилема, що виникає, - виїхати бригаді, щоб заживити кілька вулиць або їхати в інший кінець міста відключати один окремий будинок. Очевидно, що фокус більше на тому, що може дати більший позитивний ефект", – розповів Герус.

Тому такі будинки й надалі, на заздрість сусідам, не відключатимуть від електропостачання. При цьому Андрій Герус розповів, що деякі спритники намагаються внести свої підприємства до списку об'єктів критичної інфраструктури, хоча насправді вони не є такими.

"Це дуже ризиковано, це легко перевіряється", – запевнив нардеп.



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW