Вибухотехніки знищили на полігоні одночасно 200 «Градів», якими росія обстрілювала ДонеччинуЦе одна з наймасштабніших ліквідацій, проведених поліцейськими. Загалом з початку повномасштабної війни поліція знищила близько 3500 боєприпасів. Фахівці вибухотехнічної служби поліції виїжджали на всі обстріли цивільної інфраструктури. Серед того, чим окупанти вбивали мешканців Донецької області, - понад 300 ракет. 

Начальник відділу вибухотехнічної служби поліції Донеччини Сергій Нестеров зазначив, що в 2022 році він та його колеги здійснили понад 1400 виїздів – найбільше за всі роки війни. Більшість із них – на обстеження місць «прильотів», а також розмінування деокупованих територій.

Поліцейські стикнулися з більш потужними боєприпасами, з якими раніше на практиці справи не мали: авіаційні бомби, ракети повітряного та наземного базування.

З досвіду вибухотехніків, найчастіше для обстрілів Донеччини росія використовувала ракети С-300 – таких було виявлено 167. На другому місці за частотою використання - ракети Х-59, ними завдано 51 удар.

«Наше завдання - ідентифікувати боєприпас, яким було нанесено удар по школі, житловому будинку або будь-якому іншому об’єкту інфраструктури. Коли все обрушується, то нам в цій величезній купі сміття потрібно знайти осколки, фрагменти зброї, яку використав ворог. Це доказ російського воєнного злочину», - наголосив Сергій Нестеров.

Ризикуючи життям, вибухотехніки зібрали та знешкодили майже 3500 боєприпасів. Ті, які знаходяться у вкрай небезпечному стані, ліквідують в умовах полігону. Щодня поліція вилучає велику кількість ворожої зброї, тому контрольовані підриви здійснюють 2-3 рази на тиждень.

«З початку війни обсяг одноразового знищення виявлених небезпечних боєприпасів виріс у сотні разів. Як приклад, сьогодні ми знищили одразу 200 ракет РЗСВ «Град». Захід відбувся спільно з інженерно-саперним полком 16 батальйону ЗСУ, за що їм велика вдячність, бо масштаб робіт дійсно колосальний», - повідомив керівник вибухотехнічної служби ГУНП в Донецькій області.

Вибухотехніки знищили на полігоні одночасно 200 «Градів», якими росія обстрілювала ДонеччинуВибухотехніки знищили на полігоні одночасно 200 «Градів», якими росія обстрілювала Донеччину

AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW