У період СРСР особливого поширення набула звичка вішати дзеркало ледве не під стелею. Особливо часто це можна було помітити в сільських будинках. І хоч зараз з точки зору людини ХХІ сторіччя ця особливість виглядає доволі специфічно, проте в Радянському Союзі таке явище було абсолютною нормою. Виявляється, цьому є 3 причини.
Велике дзеркало було доволі розкішним предметом в радянському домі, а тому й коштувало немало. Щоб уберегти його від пошкоджень, дзеркало розташовували максимально високо, де воно було у відносній безпеці. Аби подивитись на своє відображення треба було просто підняти очі вгору, що насправді було доволі зручно.
Ще однією причиною такого дивного розташування була економія простору всередині дому. Будинки й квартири були доволі невеликими, а для того, щоб побачити повністю своє відображення, за звичайного розташування дзеркала треба відійти від нього на певну відстань, що, як ми розуміємо, не завжди було можливим. Також у тісноті дзеркало було легко зачепити й розбити, а як вже зазначалося, купити нове було доволі складно. До того ж, люди вірили, що це погана прикмета й намагались бути з дзеркалами максимально обережними.
Багато людей ставились доволі обережно до дзеркал. У народі існує величезна кількість забобон щодо поводження з цим предметом. Повір'я були доволі різноманітними, починаючи з того, що дзеркала є порталом у потойбіччя, закінчуючи тим, що кожного разу, коли людина дивиться без потреби в дзеркало, а лише, щоб полюбуватись відображенням, вона втрачає частину своєї душі.
Тому дзеркало вішали під стелю, аби кожного разу не дивитись у нього, коли проходиш повз. Адже люди вірили в його магічні властивості.