Як в Маріуполі. 6-річна дівчинка померла від серцевого нападу в Авдіївці11 січня у прифронтовому місті Авдіївка на Донеччині від серцевого нападу померла 6-річна дівчинка Еля Федоренко. Її бабуся та дідусь відмовлялися залишати місто, незважаючи на вмовляння волонтерів.

Сім'я жила у підвалах, оскільки місто постійно обстрілюється. Як розповів «Обозревателю» волонтер Влад Маховський, він двічі зустрічався із цією родиною.

"Спочатку вони жили у підвалі багатоквартирного будинку. У них там квартира на першому поверсі. Виїжджати не хотіли. Бабуся дівчинки Оксана Олексіївна говорила, що у них самих є старі батьки, яких треба доглядати. Пізніше вони перебралися до цих батьків до їхнього будинку і жили там. Еля там і померла", – каже Маховський.

Востаннє, коли волонтер хотів відвідати дівчинку та привітати її з днем народження, бабуся з дідусем не дозволили їй навіть побачитися з дитиною.

"Справа в тому, що про існування Елі мало хто знав. У цьому місті в підвалах живе достатньо дітей, а ось про Елю не було відомо. Тому про неї ми повідомили поліції. Ті, у свою чергу, відвідали родину, теж умовляли їх виїхати. Але рідні не погодилися, і їх попросили написати офіційну відмову від евакуації. Мабуть, тому вони більше не хотіли, щоб дитина з кимось спілкувалася», – каже волонтер.

Ще за першого знайомства бабуся повідомила, що мама дівчинки ще до початку повномасштабного вторгнення в Україну поїхала на заробітки за кордон, куди саме – невідомо. А батько дівчинки помер.

За словами волонтера, в Авдіївці вже давно немає світла, газу, води, тепла. Тим більше, там немає лікарів, соціальних служб. Місто постійно зазнає обстрілів з боку російських окупантів. Багато будинків зруйновано.

"Там є ще одна сім'я, у них – діти 10 і 14 років. Я для них уже знайшов житло, готовий рік все для них оплачувати, годувати, тільки виїжджайте. Не хочуть! Люди просто звикають до такого печерного існування, у сирих підвалах". , під бомбардуванням", – каже Маховський.

Останнім часом до Авдіївки почали повертатися люди. У цьому небезпечному місті вже мешкають 2500 людей, серед них – діти. Волонтери доставляють людям продукти, воду, печі для обігріву. Але це життя не можна назвати нормальним, і випадок із дівчинкою Елей – цьому доказ.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTubeAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW