Трибунал для росії. Європарламент підтримав резолюціюЄвропейський парламент у четвер, 19 січня, ухвалив резолюцію на підтримку створення міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності винних у злочині агресії проти України.

Про це повідомила пресслужба Європарламенту.

Документ підтримали 472 євродепутати. Водночас 33 парламентарі утрималися, а 19 виступили проти.

«Європейський парламент підкреслює необхідність та невідкладність лідерства європейських інституцій та країн-членів у створенні спеціального додаткового трибуналу для засудження злочину агресії проти України, що був скоєний політичним та військовим керівництвом Російської Федерації та її союзників; вважає, що такий трибунал має бути заснований на основі міжнародної угоди між країнами-однодумцями, за підтримки Генеральної Асамблеї ООН», — йдеться в резолюції, яку цитує Укрінформ.

Євродепутати очікують, що такий шлях дій дозволить усунути прогалини в чинному міжнародному законодавстві.

Президент України Володимир Зеленський привітав у Twitter рішення Європарламенту.

«Закликаю всіх наших партнерів підтримати такий трибунал. Росія має бути притягнута до відповідальності за свою агресивну війну, справедливість має перемогти», — написав Зеленський.

12 січня заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова заявила, що Україна в 2023 році представить в ООН резолюцію щодо спецтрибуналу для Росії.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTubeAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW