Три обленерго оштрафували за порушення графіків відключень світла: чи є у списку "Тернопільобленерго"Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та компослуг (НКРЕКП) оштрафувала три підприємтсва за недотримання графіків відключень електропостачання споживачам. У списку порушників "Тернопільобленерго" немає.

Так, штрафи за порушення наклали на АТ “Вінницяобленерго”, АТ “Чернівціобленерго” та ПрАТ “Волиньобленерго”. 

Таке рішення регулятор ухвалив під час  сьогоднішнього засідання.

У Комісії зазначили, що на численні звернення споживачів проводять перевірки операторів систем розподілу (ОСР) електроенергії щодо дотримання ними графіків відключень електропостачання.

“За результатами перевірок встановлено, що вказані підприємства допустили порушення вимог ЗУ “Про ринок електричної енергії”, Кодексу систем розподілу та недотримувались Ліцензійних умов з розподілу електричної енергії в частині порушення графіків відключень електропостачання споживачам.

Зокрема, вказані ОСР розподіляли участь споживачів у заходах з розвантаження енергосистеми (графіках відключення) нерівномірно, без дотримання принципу соціальної справедливості. Крім того, вони неналежним чином інформували споживачів про перерви в електропостачанні, зокрема, через власні вебсайти”, – йдеться у заяві Комісії.

НКРЕКП вирішила накласти на АТ “Вінницяобленерго”, АТ “Чернівціобленерго” та ПрАТ “Волиньобленерго” санкції у вигляді штрафу у розмірі 85 тис грн та зобов’язала надалі дотримуватись справедливих графіків відключень, а також вимог щодо належного інформування споживачів про перерви електропостачання.

“Крім того, за недотримання принципу недискримінаційності при застосуванні розвантажувальних відключень споживачів електричної енергії передбачена персональна відповідальність керівників ОСР відповідно до положень ЗУ “Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг” та Кодексу України про адміністративні правопорушення.В умовах дефіциту доступної потужності в енергосистемі та з врахуванням необхідності забезпечення для усіх споживачів рівного доступу до електропостачання НКРЕКП прийняла рішення про накладення на керівників згаданих ліцензіатів адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн”, – йдеться у повідомленні.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW