Монети поступово витіснятимуть паперові гривні: з якими банкнотами українці попрощаються з 1 січняЗ 1-го січня 2023-го року з обігу почне зникати частина банкнот. Про це повідомили в прес-службі Національного банку України. Вилучення стосується купюр номіналом 5, 10, 20 та 100 гривень 2003-2007 років випуску. Замість них будуть впроваджені сріблясті монети 5 і 10 гривень зразка 2018, а також оновлені банкноти 20 і 100 гривень.

Як відбуватиметься процес заміни?

Заміна старих банкнот на монети й нові купюри буде відбуватися поступово. Для цього НБУ та інші банки України проведуть ряд дій:

  • такі банкноти не видаватимуться більше в касах банків України, незалежно від виду проведеної фінансової операції;
  • НБУ не забезпечуватиме каси банків України такими купюрами;

Тобто, якщо банкнота потрапить в банк, вона буде передана в НБУ й вийде з обігу. А в Національному банку їх згодом утилізують.

Проте такі банкноти залишаються дійсними платіжними засобами. Громадяни зможуть продовжувати ними розраховуватися без обмежень, їх не потрібно буде спеціально обмінювати,- зазначили в прес-службі Національного банку України.

Таким чином НБУ планує в найближчому майбутньому скоротити номінальний ряд гривні з 17 до 12 одиниць, що має сприяти спрощенню розрахунку готівкою для населення.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW