Тарифи на електроенергію планують збільшити на 107%: кого це торкнетьсяЗ першого січня 2023 року український уряд планує підвищити ціну електроенергії для бізнесу. Зросте також і вартість диспетчерських послуг. Загалом подорожчання складе 107% відносно нинішніх показників.

Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на проєкти зміни тарифів на 2023 рік опубліковано на сайті НЕК "Укренерго".

В Україні новий тариф на електроенергію для бізнесу складе 636,17 гривні/МВт-год, а послуги диспетчеризації здорожчають до 207,63 гривні. Зростання ціни на електроенергію для бізнесу відчують і звичайні споживачі, адже це неминуче приведе до подорожчання цін на більшість товарів.

Причини подорожчання електроенергії

  • руйнування енергетичної інфраструктури російськими обстрілами;
  • цінові зміни на водопостачання та водовідведення;
  • збільшення фізичного обсягу робіт через постійні обстріли з боку РФ та вартості цих робіт;
  • зростання витрат на сировину та матеріали;
  • зростання ціни палива;
  • збільшення витрат на капітальні інвестиції;
  • зростання прогнозних курсів долара та євро до гривні з одночасним збільшенням витрат на ПСО для "зеленої" генерації.

Підвищення тарифів електроенергію може стати нищівним ударом для бізнесу. В Асоціації власників малого та середнього бізнесу вважають, що в результаті Україна може взагалі втратити національне виробництво.

"Це рішення викликало б багато питань навіть в мирний час, а під час війни – це просто неприпустимо. Якщо ми хочемо зберегти національне підприємництво, якщо ми хочемо зберегти національний бізнес – цього робити категорично не можна", - заявили в Асоціації.

Зазначимо, що наразі діє фіксований тариф для індивідуальних побутових споживачів. За рішенням Кабміну, він не зміниться до кінця опалювального сезону.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW