У Православній церкві пояснили, коли українці святкують Святого МиколаяУ 2022 році українці відзначатимуть свято Святого Миколая, як і завжди - 19 грудня.

Про це розповіли у Православній Церкві України

“Багато вірян нині цікавляться, у який день цьогоріч відзначатимемо свято на честь святителя Миколая Чудотворця: 6 чи 19 грудня? Коротка відповідь проста: 19 грудня”, — зазначили у ПЦУ.

Так, у церкві розповіли, що рішення про заміну календаря не було ухвалено, а тому дати відзначення всіх зимових свят залишаються тими ж, що і минулого року:

19 грудня – вшановуємо святителя Миколая Чудотворця

7 січня – Різдво Христове

14 січня – вшановуємо святителя Василія Великого

19 січня – свято Хрещення Господнього.

Водночас, враховуючи всі обставини (зокрема війну) та суспільний запит, Священний Синод Православної Церкви України постановив, що в окремих громадах богослужіння за чином свята Різдва Христового може бути звершене 25 грудня”, — йдеться у повідомленні.

Це можливе лише за спільним рішенням настоятеля і громади.

Таке богослужіння не заміняє служб різдвяного циклу, визначених традиційним календарем, а є лише додатковою можливістю прославити подію Христового Різдва тим, хто бажає це зробити 25 грудня”, — пояснили у ПЦУ.

Також, у разі прийняття такого рішення та звершення богослужіння, через єпархіальні управління до Київської Митрополії має бути передана письмова інформація про число його учасників. Ця інформація вивчатиметься при розгляді реальної церковної потреби в переході на новоюліанський календар.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW