"Важливий крок для повернення української молитви до національної святині", - Митрополит Єпіфаній - про передачу приміщень Верхньої лаври у користування ПЦУВся Києво-Печерська лавра належить державі. Православній церкві України передали лише один з храмів Верхньої Лаври та окремі її приміщення, якими і розпоряджалась держава. Водночас УПЦ Московського патріархату залишається там, де й була - у Нижній Лаврі, яка урядом Азарова у 2013 році була передана їй у довгострокову оренду.

"Розбудова Помісної Церкви – це тривалий і складний процес, який вимагає мудрості, зваженості та терпіння. Але водночас твердості й наполегливості.  І все це – з вірою в Бога і надією на Його допомогу та спрямування на вірний шлях", - зазначив у Facebook Настоятель ПЦУ митрополит Єпіфаній.

"Важливий крок для повернення української молитви до національної святині", - Митрополит Єпіфаній - про передачу приміщень Верхньої лаври ..., фото-1

Він також зауважив:

"Багатьом би хотілося, щоби всі проблеми та питання, зокрема і церковні, були вирішені в одну мить. Але так не буває. Від каменю, закладеного в основу, до завершення будівлі – довгий шлях і тривала праця.

Сьогодні ми заклали один з наріжних каменів у міцну основу Помісної Церкви, зробили вагомий крок для повернення української молитви до нашої національної святині – Печерської Лаври. 

"Важливий крок для повернення української молитви до національної святині", - Митрополит Єпіфаній - про передачу приміщень Верхньої лаври ..., фото-2

Свято-Успенський собор Києво-Печерської лаври був відбудований після здобуття Незалежності Україною (фото Радіо Свобода)

Розумію емоції багатьох. Хтось радіє так, ніби всі питання вже вирішені. Але багато питань справді потребують відповідей та рішень.

Хтось обурюється, бо хоче, щоби все вже було розв’язане. Але не варто применшувати значення того, що відбулося – сьогодні Українська Лавра справді набула суб’єктності, хоча поки що вона – як новонароджене немовля.

В тому, як поступово зростає усвідомлення важливості духовної безпеки, я бачу руку Божу. І хоча вороги України сьогодні намагаються спровокувати збурення, але як і дотепер, вони не матимуть успіху.

"Важливий крок для повернення української молитви до національної святині", - Митрополит Єпіфаній - про передачу приміщень Верхньої лаври ..., фото-3

Києво-Печерська лавра. Абрахам ван Вестерфельд, 1651 рік (малюнок зроблено рівно через 600 років після заснування монастиря в печерах на київських пагорбах) - Радіо Свобода

Києво-Печерська лавра

МИРНО, СПОКІЙНО, впевнено ми пройдемо цей шлях.  І в святині нашого народу нарешті зазвучить щоденна молитва рідною мовою – за перемогу, за справедливий мир, за вигнання російських агресорів та за добро для України.

Тож зберігаймо спокій та працюймо далі. Бо з нами – правда, з нами Бог, а це означає, що добра справа, в якій сьогодні зроблено вагомий крок, неодмінно довершиться духовною перемогою для Церкви і України".

"Важливий крок для повернення української молитви до національної святині", - Митрополит Єпіфаній - про передачу приміщень Верхньої лаври ..., фото-4

Вигляд на Києво-Печерську лавру, монумент Батьківщина-Мати та велетенських розмірів державний прапор України (фото з сайту Радіо Свобода)AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW