Три найгірші сценарії: які області в Україні можуть залишитися без електрики на кілька днівРосійські окупанти через масштабні обстріли української енергетичної інфраструктури можуть призвести до блекауту, який триватиме за різними сценаріями від 12 годин до 7 діб.

Про це розповідає Forbes з посиланням на звіт, який є у розпорядженні уряду.

Перший сценарій: блекаут на Лівобережжі України

За першим можливим сценарієм російські терористи завдадуть масованих ракетних ударів по транзитних підстанціях, які передають електроенергію із заходу на схід країни та бʼє по електростанціях на Лівобережжі.

За таких умов без світла залишаться Чернігівська, Сумська, Полтавська, Дніпропетровська області, а також підконтрольні Україні частини Харківської, Донецької та Луганської областей. Частково – Миколаївська, Херсонська, Кіровоградська, Черкаська та Київська області разом з лівим берегом Києва. Орієнтовний час відключення - від 12 до 24 годин.

Другий сценарій: блекаут всієї країни

РФ масовано атакує електростанції та підстанції по всій країні, проте Україна може заживитись від європейської енергосистеми. Час відновлення електропостачання - 12-24 години.

Третій сценарій: блекаут на 7 днів

Російські терористи масовано атакують по відкритим розподільчим пристроям атомних станцій, а також по підстанціях, які з’єднують українську енергосистему з європейською.

Атомні станції можуть втриматись в роботі на одному енергоблоці, маючи 100-140 МВт на власні потреби. Але у разі нанесення удару в безпосередній близькості до АЕС з високою ймовірністю атомні станції будуть зупинені. Тоді запустити АЕС не вийде за 2 години.

Так, доведеться відновити зв'язок із європейською енергетичною системою. Паралельно повертатимуть електропостачання маленьким ГЕС та ТЕЦ. Щоб відновити роботу АЕС знадобиться до 7 днів. Тільки після цього вдасться повернути електрику промисловості.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW