На Буковині двоє отруїлися чадним газом - як вберегтися від бідиНа Буковині двоє людей отруїлися чадним газом. Чернівцігаз нагадує про правила поводження з газовими приладами.

В с. Мамаївці чоловіка та жінку, з ознаками отруєння чадним газом, госпіталізовано в суботу, 19 листопада. Як з’ясувалося, причиною отруєння продуктами згорання стало порушення герметичності димовентиляційного каналу. Це спричинило відсутність тяги у газовому котлі. Наразі будинок відключено від газу, - повідомляє Чернівцігаз.

Підприємство нагадує про правила безпеки:

Димоходи та вентиляційні канали у будинку підлягають періодичній перевірці.

Перевірку димарів забезпечують власники житла, управляючі компанії або об’єднання співвласників будинку.

Повіркою, прочищенням, ремонтом димарів мають право надавати спеціалізовані організації, з відповідним дозволом на роботи Державної служби України з питань праці.

Власник будинку або його управитель самостійно обирає спеціалізовану організацію, яка виконає роботи в його оселі.

Періодичність обстеження димоходів залежить від встановленого газового обладнання:

  • опалювальний прилад – не рідше, ніж раз на рік для працюючих сезонно та 2 рази на рік (навесні та восени) для працюючих цілий рік;
  • двоконтурний котел – раз в 6 місяців; 
  • димові канали від газових протічних і ємкісних водонагрівачів для гарячого водопостачання та ресторанних плит при цегляних і комбінованих (цегляні та азбестоцементні, цегляні та керамічні) димоходах – не рідше, ніж раз на 6 місяців;
  • димові канали від газових протічних і ємкісних водонагрівачів для гарячого водопостачання та ресторанних плит при металевих (з товщиною стінки не менше 3 мм), азбестоцементних і гончарних димоходах – не рідше, ніж раз на рік (перед початком опалювального сезону);
  • димохід зі спеціальних блоків жаростійкого бетону – не рідше, ніж раз на рік (перед початком опалювального сезону);
  • димоходи із перетином, меншим за перетин димовідвідного патрубка газового приладу, мають обслуговуватись щонайменше кожні 2 місяці.

Вентиляційні канали обслуговуються одночасно з димовими. Чернівцігаз не займається перевіркою, прочищенням, ремонтом димоходів.

Слідкуйте за нашими оновленнями у Viber (новини Чернівців)AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW