У Кривому Розі судили чоловіка, який посеред вулиці розмахував прапором УРСРУ Кривому Розі чоловік постав перед судом за те, що, у порушення чинного законодавства України, на вулиці розмахував прапором УРСР.

Про це 0564.ua стало відомо з вироку Інгулецького райсуду в Єдиному реєстрі судових рішень.

З матеріалів справи відомо, що 16 серпня чоловік, знаходячись навпроти пам'ятника солдатам, загиблим в Другій світовій війні, розташованого по вулиці Сім'ї Демиди, взяв в руки дерев'яний держак, на якому був закріплений прапор УРСР, та почав ним розмахувати. 

Суд кваліфікував його дії як публічне використання символіки комуністичного, тоталітарних режимів.

У цій справі обвинувачений заключив угоду зі слідством про визнання своєї винуватості.

В результаті, суд визнав чоловіка винним у порушенні ч. 1 ст. 436-1 Кримінального Кодексу України і призначив йому покарання у вигляді 2-х років позбавлення волі.

Водночас його звільнили від відбування покарання за умови, що протягом випробувального терміну (1 рік) він не вчинить нового кримінального злочину.

Тепер засудженому доведеться періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, де повідомляти про зміну місця проживання, роботи чи навчання. Також він не зможе виїхати за межі України без погодження із зазначеним органом.

Як ми писали раніше , у Кривому Розі засудили рецидивіста, котрий "ностальгував за дитинством", обгорнувшись у радянський прапор.

Нагадаємо, згідно зі статтею 436-1 Кримінального кодексу України, на території України забороняється виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, у тому числі у вигляді сувенірної продукції. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до п’яти років.

Під забороною:

герб, прапор СРСР, інших радянських республік, нацистської Німеччини 1935-1945 років;

атрибутика, у якій поєднані серп та молот або серп, молот та п’ятикутна зірка;

символіка комуністичної партії та Націонал-соціалістичної робочої партії Німеччини (НСДАП);

зображення та написи, присвячені особам, які обіймали керівні посади комуністичної партії та вищих органах влади в СРСР;

зображення гасел, цитат компартії та НСДАП;

назви населених пунктів, вулиць, площ та ін., пов’язані з прізвищами та псевдонімами осіб, які обіймали керівні посади в СРСР;

публічне використання гімну СРСР чи радянських республік;

пам’ятники та пам’ятні знаки, присвячені особам, що обіймали керівні посади в СРСР.

Окрім цього, відповідно до ст. 173-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, публічне використання, демонстрація або носіння георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення теж під забороною. Таке адміністративне правопорушення передбачає накладання штрафу від 850 грн до 2 550 грн.

Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW