Буковинців закликають бути обережними в інтернетіПравоохоронці закликають не спокушатися на пропозиції виграти великі гроші.

Поліція нагадує про існування такого виду шахрайства, як фішинг. Якщо ви коли-небудь отримували пропозицію виграти декілька тисяч гривень з нагоди ювілею відомої компанії, то вже частково знайомі із цією схемою.

Посилання, яке вам надіслали, веде на штучно створений сайт, через який зловмисники намагатимуться заволодіти вашими коштами. Не піддавайтесь спокусі, навіть якщо подібного роду повідомлення вам прийшло від родичів та знайомих.

Щоб виманити у жертв гроші, правопорушники створюють сайти-двійники державних установ чи відомих компаній. Посилання на них зловмисники поширюють через соціальні мережі та користувачів месенджерів. 

Щоб не втрапити у пастку шахраїв, зверніть увагу на:

  1. Посилання. Шахраї реєструють свої ресурси на підозрілих доменах, тому в рядку з адресою інколи можна побачити просто набір символів, який не збігається із доменом офіційного сайту.

  2. Тексти. Вас має насторожити, що вони написані недержавною мовою та з помилками.

  3. Відгуки. З метою завоювання довіри жертв, шахраї розміщують на своїх псевдо-сайтах відгуки від людей, які нібито вже отримали свій виграш. Тут варто звернути увагу на імена та абсурдність опублікованих текстів, які виглядають як автоматичний переклад.

  4. Опитування. Коли ви пройдете запропоноване опитування, то отримаєте сповіщення про грошовий виграш разом із інструкціями, як його отримати. Як правило, у таких випадках вас просять розіслати фішингове посилання серед знайомих та вказати персональні дані. Таким чином ви наражаєте на небезпеку не тільки свої банківські рахунки, а й рахунки близьких.

Поліція наголошує: отримавши пропозицію виграти приз, перевірте інформацію на офіційному сайті організації, яка нібито влаштовує акцію. Пам’ятайте,  не можна розголошувати нікому свою персональну інформацію (особливо термін дії банківської карти та CVV-код) і тим більше не варто вказувати її на підозрілих сайтах. Не переказуйте гроші для отримання іншої вигоди (за участь, для страхування виграшу чи сплати податку).

Дотримуйтеся цих простих правил і ваші гроші завжди будуть у безпеці. 

Вам також буде цікаво:

  • 16-річний буковинець продавав в Інстаграмі неіснуючу амуніцію
  • Жителя Чернівців обдурили на 113 тисяч гривень
  • 37 тисяч гривень шахраям. Дві чернівчанки стали жертвами зловмисних схем

Слідкуйте за нашими оновленнями у Viber (новини Чернівців)AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW