Ядерний шантаж, гарантії безпеки та формула миру - про що говорили на G20На Балі відбувся саміт лідерів G20. Володимир Зеленський взяв участь у заході у режимі онлайн.

Президент України виступив з промовою до держав "Великої двадцятки".

Зокрема Зеленський закликав учасників саміту G20 змусити російську федерацію відмовитися від будь-яких погроз ядерною зброєю.

Він наголосив, що виправдань ядерному шантажу немає і не можу бути.

"Я дякую вам, шановні G19 (без росії – ред.), за те, що ви це чітко підтверджуєте. Але, будь ласка, застосуйте всю вашу міць, щоб змусити росію відмовитися від будь-яких погроз ядерною зброєю", – закликав президент України.

Глава Української держави уточнив, що підставою для таких зусиль може бути Будапештський меморандум і відповідні можливості держав-підписантів.

Окрім того, Володимир Зеленський закликав провести міжнародну конференцію для фіксації ключових елементів повоєнної безпекової архітектури в євроатлантичному просторі, включно з гарантіями для України.

Зеленський зауважив, що Україна не є членом будь-якого з альянсів і ця російська війна змогла розпочатися якраз тому, що Україна залишалась у «сірій зоні» – між євроатлантичним світом і російським імперіалізмом.

"Зараз у нас теж поки немає жодних гарантій безпеки. Тож як не допустити повторення такої агресії росії проти нас? Ми потребуємо дієвих гарантій безпеки. Тому підготували проєкт договору Kyiv Security Compact і вже запропонували його партнерам. Тож маємо провести міжнародну конференцію для фіксації ключових елементів повоєнної безпекової архітектури в євроатлантичному просторі, включно з гарантіями для України", - сказав Зеленський.

Формула миру: Зеленський назвав 10 умов припинення війни в Україні

"Ми не дамо Росії перечекати, наростити сили, а потім розпочати нову серію терору та глобальної дестабілізації. Впевнений, що саме зараз треба й можна зупинити руйнівну російську війну", - заявив презедент України.

Зеленський назвав 10 умов припинення війни в Україні:

Перше – радіаційна та ядерна безпека.

"Ніхто не має права шантажувати світ радіаційною катастрофою. Це аксіома",

За словами президента України, росія перетворила Запорізьку атомну станцію на радіаційну бомбу, яка може вибухнути будь-якої миті.

"Куди ж піде радіаційна хмара? Можливо, на територію ЄС. Можливо, в Туреччину. Можливо, на Близький Схід. Я вважаю злочинною навіть гіпотетичну можливість такого сценарію", - заявив Зеленський.

росія повинна негайно вивести з території Запорізької АЕС усіх своїх бойовиків. Станція має бути негайно передана під контроль МАГАТЕ та українського персоналу. Має бути негайно відновлене нормальне підключення станції до енергомережі, щоб ніщо не загрожувало стабільності реакторів.

Те саме стосується божевільних погроз ядерною зброєю, до яких вдаються російські посадовці.

"І я дякую вам, шановні G19, за те, що ви це чітко підтверджуєте. Але, будь ласка, застосуйте всю вашу міць, щоб змусити Росію відмовитися від будь-яких погроз ядерною зброєю. Підставою для таких зусиль може бути Будапештський меморандум і відповідні можливості держав-підписантів", - сказав Володимир Зеленський.

Другий виклик – продовольча безпека.

"Співпраця кількох може повернути продовольчу безпеку багатьом"

Незалежно від того, коли закінчиться війна, експортна зернова ініціатива повинна продовжуватися. 

"Україна з липня експортувала понад 10 мільйонів тонн продовольства морським шляхом. Можемо наростити експорт ще на мільйони тонн щомісячно. Для цього я пропоную розширити експортну зернову ініціативу на інші наші порти, зокрема на порти Миколаєва та Ольвія у Миколаївській області", - запропонував президент України.

Окрім того, Зеленський закликав всі країни, зокрема країни G19, приєднатися до української ініціативи з допомоги продовольством найбіднішим.

"Ця ініціатива – Grain From Ukraine – уже нами започаткована. І перше судно Nord Vind виходить у Ефіопію. На борту 27 тисяч тонн пшениці. Це обсяг продовольства для майже 100 тисяч людей на рік. Може бути багато таких суден з України, а отже, багато людей у бідних країнах, які врятовані від голоду", - сказав Зеленський.

За його словами, Україна може експортувати цьогоріч 45 мільйонів тонн продовольства.

Третє – енергетична безпека.

"Усі ви бачите, на що спрямований зараз російський терор. Це намагання перетворити холод на зброю. На зброю проти мільйонів людей"

Президент України Володимир Зеленський розповів світовим лідерам, що ударами російських ракет та іранських дронів зруйновано близько 40% української енергоінфраструктури.

"Щотижнево Росія підриває наші електростанції, трансформатори, лінії постачання електрики. Супутня мета цього терору – не дати експортувати нашу електрику сусіднім країнам, що могло б значно допомогти їм стабілізувати енергетичну ситуацію та зменшити ціни для споживачів" - наголосив Зеленський.

Презедент України подякував країнам-партнерам за надану допомогу у подолані наслідків енергетичного шантажу з боку рф, та запропонував направити місію експертів ООН на об’єкти критичної енергетичної інфраструктури України для оцінки руйнувань і потреб у відновленні, а також з метою запобігання їх подальшому знищенню. 

"Якщо Росія намагається позбавити Україну, Європу та всіх споживачів енергії у світі передбачуваності й стабільності цін, відповіддю на це має бути примусове обмеження експортних цін для Росії. Щоб експорт був не вищий собівартості. Це чесно. Якщо забираєш ти, світ має право забрати в тебе", - сказав президент України.

Четвертий виклик – звільнення всіх полонених і депортованих.

"Тисячі наших людей – військових і цивільних – у російському полоні. Їх піддають жорстоким тортурам – це масове знущання!"

Зеленський заявив, що українська сторона майже поіменно знає 11 тисяч дітей, які були силою депортовані в Росію. Їх розлучають із батьками, знаючи, що в них є родини.

"Окрім цих дітей, є десятки тисяч тих, хто був примусово вивезений і про яких ми знаємо лише опосередковано. Серед них є й діти, чиї батьки були вбиті російськими ударами, а тепер їх утримують у державі-вбивці", - сказав президент України.

Зеленський зазначив, що Україна не знайшла підтримки в Міжнародному комітеті Червоного Хреста.

"Ми не бачимо, що вони повною мірою борються за доступ до таборів, де утримують українських полонених і політв’язнів, або що вони допомагають шукати депортованих українців. І таке самоусунення – це самознищення Червоного Хреста як організації, яку колись поважали", - сказав Володимир Зеленський

Президент України закликав країни "Великої двадцятки" обʼєднатисязарадиєдиноїреалістичноїмоделізвільнення полонених – «всіх на всіх». А також заради звільнення всіх дітей і дорослих, які були депортовані в Росію.

П’яте – виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.

"Статут ООН не може діяти якось частково, вибірково чи "за бажанням"

росія повинна підтвердити територіальну цілісність України в межах відповідних резолюцій Генеральної Асамблеї ООН і відповідного масиву договірно-правових документів. 

Шостий виклик – виведення російських військ і припинення бойових дій.

"росія має вивести всі свої війська та збройні формування з території України"

Має бути відновлений контроль України над усіма ділянками нашого державного кордону з росією. Саме це матиме наслідком реальне й повне припинення бойових дій.

"Кожен день зволікання з цим означає нові смерті українців, нові загрози для світу й шалене зростання збитків через продовження російської агресії – збитків для всіх у світі", - сказав президент України.

Сьоме – справедливість.

"Коли ми звільняємо нашу землю, всюди бачимо одне: Росія залишає по собі катівні та масові поховання вбитих людей"

Світ має визнати спеціальний трибунал щодо злочину агресії Росії проти України та створення міжнародного механізму для відшкодування всіх збитків, завданих цією війною. Відшкодування за рахунок російських активів, бо саме агресор повинен зробити все, щоб відновити порушену ним справедливість.

"Уже є запропонована нами резолюція Генасамблеї ООН щодо міжнародного механізму компенсації за збитки, спричинені російською війною. Вона проголосована. Ми просимо її застосовувати", - розповів Зеленський.

За його словами, готується й друга резолюцію – щодо спецтрибуналу.

"Прошу вас приєднуватись і підтримати її. Бо немає такого народу на землі, який не цінув справедливість", - закликав країни "Великої двадцятки" президент України.

Восьмий виклик – це екоцид, потреба негайного захисту природи.

"Лише деокупація нашої території може створити умови, щоб зняти цю загрозу"

Президент України розповів країнам "Великої двадцятки", що мільйони гектарів лісу спалені обстрілами. Майже 200 тисяч гектарів української землі забруднені мінами й снарядами, які не розірвалися. Десятки вугільних шахт затоплені, зокрема й шахта, у якій у 1979 році був здійснений підземний ядерний вибух… Це шахта «Юнком» у Донецькій області. Вона знаходиться на окупованій росією території. 

За словами президента, неможливо точно порахувати обсяг забруднення атмосфери від спалених нафтобаз та інших пожеж. А ще – підірвані споруди, спалені хімічні підприємства, безліч поховань убитих тварин.

"Просто уявіть це: унаслідок російської агресії загинули 6 мільйонів свійських тварин. 6 мільйонів! Це офіційні дані. Знищено щонайменше 50 тисяч дельфінів у Чорному морі. Тисячі гектарів ґрунту забруднено шкідливими речовинами. Більшість із них – це родючі ґрунти. Були родючі ґрунти", - розповів Зеленський.

Президент України закликав знайти й спільні відповіді на всі екологічні загрози, створені війною. Без цього не буде повернення до нормального, стабільного життя, і відлуння війни ще довго зберігатиметься – у вибухах мін, які забиратимуть життя дітей і дорослих, у забрудненні води, ґрунтів та атмосфери.

Дев’яте, – недопущення ескалації.     

"Ризик, який є й буде постійно, поки наша безпека не буде гарантована належним чином"

Україна не є членом будь-якого з альянсів. І ця російська війна змогла розпочатися якраз тому, що Україна залишалась у «сірій зоні» – між євроатлантичним світом і російським імперіалізмом.

"Зараз у нас теж поки немає жодних гарантій безпеки. Тож як не допустити повторення такої агресії Росії проти нас? Ми потребуємо дієвих гарантій безпеки. Тому підготували проект договору Kyiv Security Compact і вже запропонували його партнерам. Тож маємо провести міжнародну конференцію для фіксації ключових елементів повоєнної безпекової архітектури в євроатлантичному просторі, включно з гарантіями для України", - заявив Володимир Зеленський.

За його словами, головним результатом конференції має стати підписання Kyiv Security Compact.

Десятий пункт – фіксація закінчення війни.

"Коли всі антивоєнні кроки будуть реалізовані, коли безпека й справедливість почнуть відновлюватися, сторони мають підписати документ про фіксацію закінчення війни"

Президент України зауважив, що кожен із цих викликів на шляху до миру не може забрати багато часу. Максимум місяць на один пункт. Для деяких достатньо днів.

"Радіаційна і ядерна безпека, продовольча безпека, енергетична безпека, звільнення всіх полонених і депортованих, виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку, виведення російських військ і припинення бойових дій, повернення справедливості, протидія екоциду, недопущення ескалації та останнє – фіксація закінчення війни", - цими словами підвів підсумок свого виступу на G20 президент України Володимир Зеленський.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW