ВПО в Україні не отримали виплати: причиниУ Міністерстві соціальної політики України переконують, що приводів хвилюватися  немає: усі виплати наразі опрацьовуються та скоро надійдуть своїм адресатам.

Міністр Марина Лазебна відзначила: 

Зараз основні теми звернень – це отримання пенсій та соціальних допомог на окупованій частині України або після переміщення.

За яких умов громадяни отримають виплати?

Аби отримати вдопомогу, громадяни мали особисто подати повторну заяву до 1 жовтня, якщо все було зроблено в термін, соціальна допомога має скоро надійти. Також можна скористатися порталом або мобільним додатком "Дія", оновлення даних ВПО, що подали заяву дистанційно, відбулося автоматично.

Також Марина Лазебна наголосила, що отримана допомога не оподатковується та не враховується під час обчислення сукупного доходу домогосподарства.

Виплати на тимчасово окупованих територіх

Варто зазначити, що держава продовжує забезпечувати соціальною допомогою, пільгами та субсидіями осіб, що опинилися на тимчасово окупованих територіх.

Це було непростим завданням. На тимчасово окупованих територіях органи соцзахисту не працюють, відповідно, не можуть нарахувати допомоги, пільги та субсидії. Тому ми це взяли на себе і здійснюємо нарахування та виплати людям з цих регіонів централізовано, – зазначила Марина Лазебна.

Крім того, пенсіонерам, які отримували пенсію за місцем проживання й залишаються на тимчасово окупованих територіх, вона нараховується на рахунки Ощадбанку, що були відкриті автоматично. Адже, на жаль, Укрпошта не має можливості працювати в умовах окупаці.

Якщо ж пенсіонер фізично не може отримати пенсію, вона заморожується. А після звільнення територій буде поновлена та виплачена за весь період.

Варто зазначити, що Мінсоцполітики впроваджує в усіх регіонах України Єдину інформаційну систему соціальної сфери, тож ВПО зможуть отримувати допомогу тільки за місцем свого фактичного перебування.

Читайте також: Попит значно зріс: що почали купувати українці після масових обстрілів.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW