У Києві презентували план повоєнної відбудови Маріуполя: сума сягнула $14,5 мільярдаНа відновлення Маріуполя мають виділити $14,5 мільярда із заарештованих рахунків рф.

Із заарештованих за кордоном рахунків російської федерації на відновлення зруйнованого російськими загарбниками Маріуполя мають виділити 14,5 мільярда доларів США.

Про це заявив Маріупольській міській голова Вадим Бойченко у пресцентрі Укрінформу, виступаючи на презентації стратегії відродження Маріуполя - проєкту Mariupol Reborn.

За його словами, за дорученням голови Донецької обласної військової адміністрації Павла Кириленка в регіоні почали рахувати, які збитки завдала російська федерація своїми злочинами, які вона здійснювала у Маріуполі з 24 лютого, зруйнувавши місто майже на 90%.

«І сьогодні ми розуміємо чітко: що і як було зруйновано, скільки шкіл, дитячих садочків, лікарень, будинків приватного сектору, багатоквартирних наших будинків, скільки знищила російська федерація, скільки це коштує відновити. Ми порахували – це 14,5 млрд доларів США…Ми розуміємо те, що найближчим часом держава-терорист, яка оголосила війну Україні, має сплатити ці рахунки, має відновити державу Україна, має відновити наш Маріуполь», - заявив мер.

Бойченко розповів, що вже наступного тижня він особисто буде їхати в Європейській банк реконструкції та розвитку і прийме участь у підписанні меморандуму про співпрацю у вирішенні цього питання.

«Це меморандум про 4 млн євро, які перетворяться на таке велике експертне середовище, яке буде працювати над майбутнім Маріуполя покроково. Напрацюємо що буде через рік, через два, три, п’ять, десять і п’ятнадцять років. Тобто світовий банк дасть свою експертизу, зробить цю оцінку шкоди та збитків, зафіксує оціночне наше твердження про 14,5 млрд доларів США. Ми хочемо, щоб це зафіксувалося на рівні світу», - повідомив Бойченко.

Він пояснив, що ці гроші можна забрати у росії, як країни-терористки з її арештованих фінансів за кордоном.

«І потім ми хочемо оці заарештовані рахунки, які зараз є у російській федерації, а ми же чули, що хтось «цап-царап» - і 300 млрд поцупили. Так, сьогодні вони заарештовані і ми хочемо, щоб вони прийшли до Маріуполя, оці 14,5 млрд доларів. Хочемо, щоб вони стали на відновлення нашого Маріуполя і нашої України. І хочемо, щоб Світ це визнав, визначив механізм і передав нам оці гроші. І тому ми хочемо разом зі світовим банком сформувати окремий рахунок відбудови України та відбудови Маріуполя», - пояснив очільник Маріуполя.

Окрім того, мер Маріуполя Вадим Бойченко підписав з керівником проєкту USAID «Економічна підтримка України» Тімоті Мадіганом Меморандум про співпрацю для відновлення міста.

Це відбулося в пресцентрі Укрінформу на презентації стратегії відродження Маріуполя - проєкту "Mariupol Reborn".

На першому етапі, згідно з Меморандумом, буде розробка візії відродженого Маріуполя із залученням експертів та громади. Проєкт складається з 5 етапів. Пропозиції щодо Плану відродження будуть широко обговорюватися з маріупольцями через відкриті у багатьох містах України центри допомоги переселенцям «ЯМаріуполь».

У своїй промові Мадіган підкреслив, що для відновлення та відбудови Маріуполя «потрібні величезні гроші, багато часу, але ми будемо допомагати, будемо з вами разом, будемо разом планувати, будемо надавати необхідні ресурси для відновлення міста».

«Чекаю з нетерпінням, що підписаний сьогодні Меморандум означатиме конкретні дії по відновленню економічного зростання регіону. С нетерпінням чекаю на нашу майбутню співпрацю», - додав Мадіган.

Бойченко подякував керівнику проєкту USAID та всім громадянам США за підтримку України і всього українського народу.

«Поки захисники ведуть боротьбу за звільнення територій, ми за дорученням голови військової адміністрації Павла Кириленка працюємо над проєктом "Mariupol Reborn" - планом відбудови міста після деокупації», - узагальнив мер.

Він додав, що такий досвід відродження Маріуполя може стати корисним іншим зруйнованим містам України.

Вам також буде цікаво:

  • Захоплювали Маріуполь і Сєвєродонецьк: п'ятьом бойовикам «л/днр» дали від 10 до 13 років в’язниці
  • Загарбники мінують передмістя Маріуполя
  • Поблизу Маріуполя знайшли понад 1 500 нових могил - ВВС

Отримуйте добірку найважливіших новин за день у нашій Viber спільноті.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW