Масовані ракетні атаки по Україні: як підготувати запас водиросіяни не припиняють атаки на об‘єкти критичної інфраструктури України. Через ворожі удари населення України у більшості регіонів залишається без електроенергії та води. Якщо план дій у випадку відключення електроенергії зрозумілий, то як діяти, коли немає води в будинку розкаже редакція. 

Зазначимо, що набирати необхідно із розрахунку на денний запас води для однієї дорослої людини. Це від 1,5 до 2 л питної води і від 10 до 12 л води для гігієни та приготування їжі.

Мінімальний запас необхідно робити на три дні.

Де знайти питну воду:

  • Придбати у магазині. Ліпше закупити п’ятилітрові бутлі;
  • Набрати в бюветі. Але перед вживанням її потрібно кип’ятити щонайменше 10 хвилин.

Де знайти технічну воду: 

Запас технічної води можна зробити вдома, набравши її з крану. Для зберігання підійдуть пластикові бутлі, скляні банки та навіть відра.

Зазначимо, що у разі довготривалої відсутності води в містах військові адміністрації забечують підвіз технічної води за певними адресами.

Нагадаємо, що кип’ятіння або дезінфекція – це методи знезараження води від більшості хвороботворних мікроорганізмів, які можуть бути в ній. Кип’ятіння води достатньо для знищення хвороботворних бактерій, вірусів і найпростіших (ВООЗ, 2015). Проте інші забруднювачі, такі як важкі метали, солі й більшість хімічних речовин, залишаються у воді й після кип’ятіння.

методи дезінфекції води

  • Препарати йоду

Додайте п'ять крапель 2% спиртового розчину йоду на кожен літр води. Якщо вода каламутна, додавайте 10 крапель йоду. Перемішайте, дайте воді постояти не менше 30 хвилин.

  • Туристичні таблетки для дезінфекції води

Можна продезінфікувати воду таблетками, що містять хлор, йод, діоксид хлору або інші дезінфекційні засоби. Такі таблетки можна придбати в туристичних магазинах, аптеках.

Увага! Дотримуйтеся інструкції щодо застосування.

Як зібрати воду

Першим кроком є збір води, яку ви будете пити. Ось кілька порад щодо того, як безпечно збирати воду з природного джерела:

Почніть з чистої посудини, яку бажано продезінфікувати перед використанням.

Вимийте руки водою з милом або скористайтеся дезінфікувальним засобом перед набиранням води, щоби не забруднити її.

Виберіть місце збору, яке розташоване:

           а) на висоті або біля природного джерела води;

           б) подалі від встановлених кемпінгів;

           в) подалі від пасовищ тварин.

Збирайте воду в струмках, річках, чистих озерах. Застояна (стояча або нерухома) вода є середовищем для розмноження комах, бактерій та вірусів, тому її слід уникати.

Занурте пляшку під поверхню і наповніть звідти.

Як фільтрувати воду

Наступним етапом процесу очищення води є фільтрація. Вона не очищає воду повністю. Після фільтрації воду слід прокип’ятити або дезінфікувати.

Більшість фільтрів можуть видалити найпростіших і деякі бактерії, але вони не можуть відфільтрувати віруси, оскільки віруси занадто малі за розміром.

Фільтри також видаляють більші забруднення, такі як листя, мул, бруд і пісок. Якщо вода каламутна або в ній є плаваючий матеріал, її слід відфільтрувати, навіть якщо ви плануєте її кип’ятити або дезінфікувати.

Обов’язково використовуйте та доглядайте за своїм фільтром відповідно до інструкцій виробника. Фільтри не працюють добре, якщо не доглядати за ними.

Як продезінфікувати воду

Останнім етапом очищення води є дезінфекція води – як способом кип’ятіння, так і обробкою дезінфікувальним засобом. Це найважливіший етап, що дозволяє зруйнувати будь-які організми, що залишилися у воді після фільтрування, особливо ті, які можуть стати причиною хвороби.

Кип'ятіння

Кип’ятіння є найкращим способом знищення хвороботворних організмів, включно з вірусами, бактеріями та паразитами.

Дезінфекція води

Дезінфекція відбувається, коли хімічні речовини або ультрафіолетове світло додають у воду – для знищення бактерій, вірусів та інших потенційно шкідливих організмів. Багато факторів може вплинути на ефективність цих методів, зокрема температура води, pH і каламутність.

Хімічна дезінфекція води

Хімічні таблетки або рідкі краплі є найпоширенішими способами дезінфекції природної води. Йод або діоксид хлору є найбільш часто використовуваними дезінфекційними засобами.

Дотримуйтесь інструкцій виробника щодо дезінфекції води. Час контакту для дезінфекції води залежить від продукту (приклад: від 30 хвилин до 4 годин). Якщо вода каламутна або має сміття, ефективніше буде попередньо відфільтрувати воду перед дезінфекцією.

Увага! Не використовуйте таблетки для очищення басейну для дезінфекції питної води! Таблетки для чищення басейну не призначені для вживання всередину!

Перед використанням будь-яких дезінфекційних засобів проконсультуйтеся зі своїм лікарем! Деякі таблетки або краплі, особливо йод, можуть бути небезпечними для вагітних жінок, людей із проблемами щитоподібної залози або підвищеною чутливістю до йоду, а також для користувачів протягом тривалого періоду.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW