Одесита судять за співпрацю з російською розвідкою, - ФОТО24 жовтня колегія Малиновського суду почала слухати справу одесита Івана Лупу. Правоохоронці обвинувачують його в державній зраді, зокрема в передачі даних про позиції ЗСУ та переміщення військової техніки в Одеській області. Сам фігурант провину не визнає, а адвокат запевняє, що Лупу виконував накази окупантів під погрозами.

На засіданні суду був Судовий репортер.

Іван Лупу — 31-річний мешканець Одеси, працює екскаваторником в одній із місцевих приватних компаній. Чоловіка затримали влітку за підозрою у державній зраді. За версією слідства, з травня по червень він взаємодіяв із російськими спецслужбами: передавав інформацію про переміщення техніки та позиції ЗСУ, розголошував геодані різних об’єктів.

Як розповіла прокурорка Ірина Купріна, на початку травня Лупу подзвонив невідомий чоловік та запропонував співпрацю — збирати та пересилати розвіддані про Збройні Сили України на півдні. Оскільки Лупу начебто мав проросійські погляди й підтримував дії окупантів після повномасштабного вторгнення, то погодився і почав виконувати такі вказівки.

Незнайомцем, який зв’язався із Лупу, виявився співробітник розвідувальної служби та чинний підполковник РФ Олег Іванов із позивним «Турист», котрий на той час перебував на окупованих територіях Херсонщини та Миколаївщини — у селах Чорнобаївка, Геройське, Раденськ, Луч та Покровка.

Одесита судять за співпрацю з російською розвідкою, - ФОТО, фото-1

Прокурорка Купріна

В обвинувальному акті, що зачитала прокурорка, йдеться про два епізоди, як Лупу передавав інформацію росіянам: 22 травня він повідомив про переміщення гусеничної бронетехніки вулицями Одеси, а 25 травня — про рух військової техніки у бік Ізмаїла та кордону з Молдовою. Згодом, 26-27 травня Лупу отримав від «Туриста» завдання зібрати відомості на Миколаївщині, але потрапити туди не зміг — через одеську прописку його не випустили за межі області. Тож чоловік запропонував виконати аналогічне завдання в межах Одеси.

Турист: надо посмотреть район Парутино (ред. — село на Миколаївщині)

Лупу: Тарутино? (надсилає знімок Google maps села на Одещині) Что конкретно надо смотреть?

Турист: Правый берег, ближе к устью. Парутино. Позицию РСЗО «Ураган». Как можно подробнее и точнее, где-то около Парутино.

Лупу: Меня туда не пустят. Могу попробовать, но они не выпускают с области, у меня одесская. Здесь в Одессе могу решить… Не получается, надо разрешение, еду обратно.

За даними мобільних операторів, з початку повномасштабної війни Іван Лупу багато пересувався Одеською областю. Також через мобільний телефон активно досліджував південну частину країни завдяки програмі Google maps, зокрема Миколаївську та Херсонську області.

Одесита судять за співпрацю з російською розвідкою, - ФОТО, фото-2

Лупу бере участь у судовому засіданні по відеозв’язку із СІЗО

Чоловіка затримали 4 червня, за словами прокурорки «у рамках оперативно-розшукових дій». Через два дні його відправили у СІЗО, де він утримується і донині.

Під час обшуку у квартирі фігуранта вилучили телефон та ноутбук, на яких є листування з «Туристом» — їх сторона обвинувачення планує дослідити у суді як речові докази. Крім того, правоохоронці виявили боєприпаси: корпус гранати РГД-5, запал, тротилову шашку вагою 300 грамів та електродетонатор. Також у квартирі Лупу знайшлися залишки наркотиків — амфетаміну та канабісу, але оскільки речовин було у малій кількості (менше 0,4 грама), то розпочинати відповідне кримінальне провадження правоохоронці не стали.

А тому в обвинувальному акті щодо Лупу йдеться про два злочини — державна зрада та незаконне зберігання боєприпасів.

У суді чоловік свою провину за жодним із епізодів не визнав та пообіцяв пояснити все під час допиту.

Адвокат Микола Ворсуляк у коментарі «Судовому репортеру» зазначив, що росіяни погрожували Лупу розправою над його родиною, усі дані, які він надсилав окупантам були фейкові, а боєприпаси нібито підкинули. Більш детальну позицію захист планує надати після допиту Лупу.

Одесита судять за співпрацю з російською розвідкою, - ФОТО, фото-3

Справу слухає трійка суддів — Тетяна Федоренко (головуюча), Олександр Гарський та Олексій Старіков

Суд вирішив, що спочатку мають дослідити письмові докази (єдиний том справи вже долучили до справи), речові докази, допитати свідків обвинувачення, дослідити докази сторони захисту і в кінці допитати Лупу.

Наступне засідання заплановане у листопаді.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW