22 жовтня – день Якова. Якої погоди чекати та чого не можна робити?«Похолодання та дощі, котрі зараз панують в Україні , затримаються не довго» - про це інформує метеоролог Станіслав Щедрін. Також він пише:

«Вже з наступного тижня до України знов повернеться тепла та переважно суха погода яка затримається щонайменше до кінця жовтня, температура повітря зросте до +15+19 на півдні навіть до +21 в день, потеплішають також і ночі ремпературний режим ночами коливатимеця в межах +5+10 на півночі +3+7»

Релігійне свято 22 жовтня

У цей день вшановується пам’ять святого Якова, який належав до числа дванадцяти апостолів, особливо наближених до Ісуса Христа. Спершу він носив ім’я Матвій і не відрізнявся праведним способом життя, оскільки був митарем (збирачем податків). Однак, зустрівшись з Ісусом, захотів служити Богові. Надалі Яків вирушив з проповіддю в Едессі і Юдею.

Залишилося зовсім небагато відомостей про життя самого Якова. Тим більше, що таке ім’я носив ще один учень Христа, а тому, не надто зрозуміло, до особистості якого учня відносяться деякі історичні факти.

З Якова селяни починали заготовляти дрова на зиму. У народі говорили: «Осінні дрова горять яскраво, весняні та літні їм не рівня, немає в них такої користі».

Прикмети та звичаї:

  • якщо в цей день заготовити дрова, то взимку тепліше буде;
  • сніг випадає на талу землю – прикмета того, що наступного року буде поганий урожай;
  • звисають бурульки з дахів – прикмета, що осінь буде довгою;
  • багато лушпиння на цибулі з урожаю поточного року – зима буде суворою і холодною;
  • вишневе листя 22 жовтня ще не опало – чекай відлиги.

Полтавський академічний симфонічний оркестр відкриває новий концертний сезонAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW