У деокупованому Куп'янську СБУ затримала за колабораційну діяльність керівника водоканалуСпівробітники СБУ встановили, що від початку окупації керівник Куп'янського комунального підприємства водопостачання проводив свою господарську діяльність у взаємодії з окупаційною владою - так званою "Военно-гражданской администрацией" м. Куп'янська.

У червні окупанти провели "реорганізацію" цього підприємства: закрили українське КП "Куп'янський водоканал" Куп'янської міської ради та створили на його базі нове підприємство. За розпорядженням російсько-окупаційної адміністрації керівник водоканалу був перепризначений на посаду директора нового підприємства з приставкою "исполняющий обязанности", повідомив речник Управління СБ України в Харківській області Владислав Абдула.

Колаборант брав безпосередню участь у засіданнях та службових нарадах окупаційної адміністрації держави-агресора, погоджував з ними свої дії та рішення, агітував звільнених під час "реорганізації" працівників КП оформлятися на роботу до нового підприємства рашистів.

Наразі слідчі СБУ повідомили керівнику водоканалу про підозру за ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність у формі провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором) Кримінального кодексу України.

Крім основного покарання за такий злочин у вигляді позбавлення волі, до винного будуть застосовані ще й додаткові покарання - позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років, а також конфіскація майна.

Викриття та затримання колаборанта здійснювали співробітники Управління СБУ в Харківській області за процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW