Харківщина отримала від Уряду на відновлення інфраструктури 300 мільйонівХарківська область постійно отримує допомогу Уряду на відновлення постраждалих територій.

Як повідомив під час брифінгу начальник ОВА Олег Синєгубов, днями на Харківщину надійшов черговий транш фінансової підтримки з резервного фонду держбюджету.

Кошти в розмірі 300 млн грн спрямують на відновлення інфраструктури в містах і селищах, постраждалих від російських обстрілів. До цього Уряд уже виділяв для відбудови Харківщини 720 млн грн.

“Ми постійно отримуємо транші з резервного фонду на відновлення критичної інфраструктури. Цей процес постійний, оскільки майже щодня збільшується кількість зруйнованих об’єктів, на які ми маємо зробити проєкти і приступити до негайного відновлення”, - зауважив Олег Синєгубов.

За його словами, на сьогодні завдання місцевої влади у деокупованих громадах - повністю проаналізувати пошкодження, щоб оперативно відновити все, що можливо.

“Умовно ділимо пошкодження на три групи. Перша - незначні, де маємо вставити вікна або трохи залатати дах. Друга група - це значно пошкоджені об’єкти, але які можна відновити в найближчий час. Третя група - будівлі, що не підлягають відновленню. Наше завдання - зробити перші два напрямки вже зараз”, - розповів начальник ХОВА.

Наразі в області на 252 об’єктах уже завершено відновлювальні роботи, що проводили за кошти з резервного фонду держбюджету. Це, передусім, капітальні ремонти віконних і дверних прорізів, конструкцій покрівлі, фасаду в житлових будинках, дитсадках, лікарнях тощо. Роботи на інших об’єктах тривають. Продовжується формування та погодження наступних переліків для відновлення.

Крім того начальник Харківської ОВА зазначив, що відбудовувати постраждалі громади допомагають міжнародні організації. Зокрема, ПРООН має намір відновити вікна у Чугуївській міській лікарні - це майже 400 вікон.

Так само область підтримує велика кількість волонтерських організації, які в комунікації з ХОВА беруться відновлювати цілі вулиці або окремі багатоповерхівки.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW