Чому в Україні подорожчали яйця і що буде даліУ Міністерстві аграрної політики та продовольства розповіли, яка далі буде далі ситуація з продуктами та цінами на них.

Внутрішня продовольча безпека України повністю забезпечена, дефіциту продовольства не очікується. Буде вдосталь соняшникової олії, цукру та яєць, підстав для суттєвого здорожчання цих продуктів немає. У листопаді українці побачать певну стабілізацію продовольчих цін. 

Про це зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич в етері національного телемарафону.

Стосовно соняшникової олії, то аграрії наразі зібрали 2,6 млн тонн насіння соняшника, а прогноз збору на цей рік – 9,5 млн тонн. Маркіян Дмитрасевич додав, що це менше в порівнянні з попереднім роком, який був рекордним та приніс 16,3 млн тонн соняшника. Причини такого зменшення – війна та погодні умови.

"Але для внутрішніх потреб цього більше, ніж достатньо. Тому, якщо не говорити про загальну інфляцію і здорожчання логістики, подорожчання олії не має бути" – запевнив заступник.

Так само, за його словами, стабільною має залишатись ціна на цукор. Аграрії посіяли 180 тис. га цукрового буряка, що трохи менше проти минулого року – 224 тис. га. З зібраного цьогоріч буряка має вийти 1 млн тонн цукру.

"Дефіциту цукру не буде, як і його суттєвого здорожчання", – підкреслив заступник міністра.

Також, як підкреслив Маркіян Дмитрасевич, найближчим часом вирівняються ціни на яйця.

Проблема з їх здорожчанням пов’язана, по-перше, зі знищенням птахофабрик (зокрема, у Чорнобаївці та в Донецькій і Луганській областях), по-друге, з нестачею несучих курей та скороченням виробництва яєць.

"Дефіциту продовольства в нас точно не буде. На процеси ціноутворення продуктів впливатиме в першу чергу загальна інфляція, вартість енергоносіїв та логістики", – резюмував заступник Міністра.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW