Герої без відпочинку: як лікарі Дніпра самовіддано рятують життя воїнам та цивільнимУ Дніпрі близько десятка медзакладів цілодобово б’ються за життя кожного пораненого воїна та цивільного. Здебільшого у них осколкові поранення, мінно-вибухові та вогнепальні ураження, передає редакція 056. 

Лікар Олег розповідає, що його заклад в Дніпрі один із небагатьох в Україні, де проводять мікрохірургічні операції із закриття великих вогнепальних, мінно-вибухових та осколкових поранень. Це операції, коли не можна просто зшити рану, що зʼявилась внаслідок вищезазначених поранень.

"Щоб була збережена адекватна функціональність кінцівок, ми проводимо повношарове пересадження шкіри. Це і підшкірна клітковина, іноді навіть мʼяз та кістку. Ми, наприклад, забираємо це зі стегна і під мікроскопом перешиваємо його на руку, на голову – тобто на віддалені ділянки тіла. І також за допомогою мікроскопа зшиваємо судини, розмір яких іноді менше волосини", - зазначив лікар Олег. 

Такі операції можуть тривати близько 10 годин, і проводять їх не тільки серед військових, а й серед цивільного населення. Наприклад, вчора виписалась пацієнтка з Марʼянки, їй у двір прилетіла міна. У неї два гомілковостопних суглоби були з великими ранами та з оголеними кістками. Дуже складна операція, але лікарям вдалось впоратись. 

У військового, який надійшов до цього медичного закладу кілька тижнів тому, через осколок утворилась велика рана з оголеними анатомічними структурами, мʼязами та сухожиллями. Він уже переніс одну операцію, далі на пацієнта чекає ще одна ювелірна робота лікарів: "Нам вдалось повністю закрити цю рану, але в пацієнта ще перебитий нерв, тож найближчим часом робитимемо його реконструкцію", – зазначив лікар Олег.

Він також додав, що лікарня має значну підтримку від закордонних колег: "Ми співпрацюємо із колегами в Америці та Кореї. Вони вже приїжджали до нас. Особисто мій вчитель є членом Асоціації пластичних хірургів Америки, тож коли ми маємо складні випадки, то завжди можемо зв’язатись з ними для подальшої консультації. Також вони допомагають нам гуманітаркою, наприклад, розхідними матеріалами".AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW