У Запоріжжі фінансові аудитори встановили, що посадовці сплатили за недобудовану дорогу 3,2 мільйони гривеньПосадовці одного з органів виконавчої влади замовили капітальний ремонт дорожнього покриття. За документами усі роботи у грудні 2021 року уже були виконані, а замовник розрахувався за договором, сплативши більше 3 млн гривень. Але в реальності дорога не була зроблена, ні в грудні 2021 року, ні в літку 2022 року.

Про це повідомили у пресслужбі Держаудистужби у Запорізькій області, передає 061.

Взялися за недобудову тільки лише після того, як прокуратура 10 червня розпочала кримінальне провадження за фактом заволодіння бюджетними коштами за результатами ревізії. Відомо, що під час контрольного обстеження аудитори встановили відсутність цементнобетонного покриття на площі майже 400 кв.м та бордюрів, за які було сплачено ще в грудні 2021 року. Тобто, до актів виконаних робіт включено роботи та матеріали, які фактично не виконані, на 570 тисяч гривень.

Під час перевірки були встановлені факти невідповідності проєктної документації і того, що було насправді. Спочатку, у відповідності до укладеного договору, дорожнє покриття мало бути із асфальтобетону. Проте попередні умови переінакшили і почали укладати цементобетон, що, звичайно, не могло не позначитися на ціні. Проте щоб не перевищити суму договору зникли такі важливі для місцевого населення об’єкти як тротуар, рослинний ґрунт, озеленення та інше.

«Однак «унікальність» цього капітального ремонту полягає ще й в тому, що проєктна документація була виготовлена… у червні 2022 року. Виходить, акт про завершення ремонтних робіт підписали у грудні 2021 року, а проєкт будівництва з’явився лише півроку поспіль. Так, сьогодні є достатньо об’єктивних причин, які стримують будівництво, ремонтні роботи. Однак, коли кошти підприємство-підрядник отримало у кінці грудня 2021 року, а на календарі вже був липень (на час перевірки), то постає цілком логічне запитання щодо контролю за ефективним витрачанням бюджетних коштів. Під час проведених контрольних обстежень встановлено, що улаштовано лише 57 відсотків цементнобетонного покриття від того, що «улаштовано» на папері», - зазначили в Держаудитслужбі.

Незавершений капітальний ремонт дороги міської вулиці, який взялися робити лише через півроку, у замовника пояснили просто: ми не добудовуємо незавершене, а усуваємо недоліки, допущені у грудні 2021 року. Але на момент візиту ревізорів повним ходом велися ремонтно-будівельні роботи, що ніяк не в’яжеться з «усуненням недоліків».

Матеріали перевірки передано до органу прокуратури міста Запоріжжя Запорізької області, які долучені до матеріалів кримінального провадження.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Комишувасі ворожий снаряд поцілив у дорогу, яку збудували в рамках "Великого будівництва"

Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW