Окупанти замінували Запорізьку АЕС: атомні блоки – у стані холодної зупинкиВійськові замінували Запорізьку АЕС. Атомні блоки перебувають у стані холодної зупинки. Такими маніпуляціями росіяни продовжують спроби під'єднати ЕС до електромереж, щоб постачати електроенергію в окупований Крим, або до енергосистеми росії.

Про це повідомив ексголова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков на пресконференції.

"Ми бачимо, що російська федерація продовжує зусилля з переведення Запорізької АЕС або під юрисдикцію, або щоб вона працювала на Крим, або об'єднану енергосистему росії", - сказав він.

За словами Плачкова, єдиний вихід убезпечити Україну і світ від масштабної ядерної катастрофи – деокупувати станцію і демілітаризувати її. А зараз безпека Запорізької АЕС залежить від непередбачуваних дій окупантів.

"Ми отримуємо повідомлення про знущання з персоналу станції, а також про спроби росії перевести ЗАЕС під юрисдикцію федерації. Також відомо, що перший та другий блоки заміновані ", - сказав Плачков.

Також він розповів, що під питанням функціонування лінії електропередач, які живлять АЕС і можуть бути пошкоджені в будь-який момент.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW